breadcrumb.ecName
lt Lietuvių

„Cannamella“: nuo aistros iki aistringo verslo Lietuvoje

  • 16 August 2019

Lietuviškos karamelės prekių ženklas „Cannamella“ yra pavyzdys, kaip jaunas verslininkas, naudodamasis ES lėšomis, gali įgyti žinių ir įžvalgos pradėti verslą.

„Cannamella“ buvo įkurta iš meilės saldumynams. Karamelė man buvo geriausias desertas, kuris ilgainiui tai tapo mano gyvenimu. Todėl pasirinkau studijuoti maisto technologiją ir inžineriją. Trečiaisiais metais pradėjau eksperimentuoti laboratorijoje, ir po dvejų metų eksperimentų „Cannamella“ buvo paruošta pristatyti pasauliui. Manau, kad klientams reikia ir kokybiškų gaminių, ir patrauklaus pristatymo – būtent tai yra „Cannamella“. Aš sukūriau įvairių rūšių karamelę, kuri rastų vietą kiekvieno širdyje.

Greta Putnaitė, „Cannamella“ įkūrėja

Jauna verslininkė Greta Putnaitė, pasinaudojusi kompensuojama konsultavimo paslauga, skirta pradedančioms MVĮ, ir Europos regioninės plėtros fondo parama, sukūrė natūralios, ekologiniu požiūriu atsakingos, rankų darbo karamelės prekių ženklą „Cannamella“.

Prekių ženklas „Cannamella“ per šešis mėnesius išpopuliarėjo, o G. Putnaitės startuolis tapo stabiliu ir klestinčiu verslu.

Esamų priemonių naudojimas

Konsultacijų paslaugas teikianti įmonė „Invega“ G. Putnaitei pasiūlė verslo konsultacijas, įskaitant dėl įmonės teisinio statuso, ir suteikė žinių apie tinkamą verslo strategiją bei kai kurias verslo priemones.

Pirmaisiais metais G. Putnaitė dirbo turėdama individualios veiklos pažymėjimą. Pasikonsultavusi su „Invega“, ji įsteigė nedidelę į B2B orientuotą parduotuvę, kurioje galėjo valdyti savo prekių ženklą ir gamybą. Verslo perorientavimas į kitas įmones paskatino ją tobulinti ir toliau plėtoti savo prekių ženklą. G. Putnaitė nusprendė kreiptis dėl kitos dotacijos, kad galėtų įsigyti modernią įrangą ir investuoti į technologijas.

Nuo maisto iki farmacijos

G. Putnaitė studijavo maisto technologiją ir inžineriją Kauno technologijos universitete, kurį baigė 2017 metais. Po studijų ji žengė į farmacijos sektorių ketindama suprojektuoti ir sukurti patrauklų produktą.

Studijas ji pavertė praktika Vilniuje, kur kilo mintis gaminti maistą. „Cannamella“ iš pradžių kilo kaip idėja gaminti kalėdinėms dovanoms skirtas supakuotas užtepėles, kuriomis būtų prekiaujama internetinėje pardavimo platformoje. Užsakymai nesibaigė net ir pasibaigus šventėms; dažniausiai buvo prašoma G.

Putnaitės karamelės

Dabar „Cannamella“ produktais prekiaujama ne tik Vilniuje, bet ir kituose aštuoniuose Lietuvos miestuose. Juos galima įsigyti parduotuvėse, kuriose prekiaujama rankų darbo produktais. Šiandien „Cannamella“ prekiauja šešių skonių karamele: klasikine, su lazdyno riešutais, liofilizuotomis avietėmis arba braškėmis, kokosu ir belgišku šokoladu. Jų galima rasti parduotuvėse devyniuose Lietuvos miestuose. Atsižvelgdama į rinkos tendencijas ir didėjantį sveikų bei maistingų produktų populiarumą, G. Putnaitė šiuo metu kuria karamelę be cukraus ar pieno.

Bendra investicijų ir finansavimo iš ES suma

Bendros investicijos į projektą „Cannamella“ siekia 2 000 EUR. ES regioninės plėtros fondas pagal 2014–2020 m. programavimo laikotarpio veiksmų programą „Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijos“ skyrė 2 000 EUR. Investicijos priklauso prioritetui „Vidaus rinka“.