A fejlesztésnek köszönhetően a Gyulai Várfürdő már egész évben nyitva tart, és optimálisan ki tudja szolgálni a vendégek igényeit.
A Gyulai Várfürdő fejlesztése
- 28 January 2016
Csak az AquaPalotának 166 701 új vendége volt a megnyitás utáni egy évben. Ez azt jelenti, hogy a Gyulai Várfürdő látogatóinak éves száma 26,5%-kal nőtt. A bővítéssel a várfürdő a piaci rés által kínált lehetőségeket ragadta meg.
Az ERFA-finanszírozású projekt fő célja a különböző funkciókat szolgáló részlegek (termálfürdő, gyógyászati szolgáltatások és sportmedencék) különválasztása volt, hogy ezek egymástól függetlenné váljanak. A projekt keretében bővítést is végeztek, ugyanakkor a fürdő szolgáltatásainak minőségét is javították.
A fürdő épületét csaknem teljesen felújították, és a meglévő komplexumot fedett családi élményfürdővel bővítették, ahol medencék, csúszdák, pihenőhelyiségek, játszóterek és szaunák találhatók. A beruházás részeként új gyógykutakat is fúrtak, és új parkolóhelyeket hoztak létre a növekvő látogatószám jelentette igények kielégítésére.
Fedett élményfürdő: AquaPalota
A beruházás során egy teljesen új, 6338 m2-es fedett élményfürdő-komplexumot alakítottak ki, az AquaPalotát, ahol medencék, három csúszda, vízibár, szaunavilág, két játszótér és egy baba-mama szoba áll a fürdőzők rendelkezésére.
A 2013 decemberében átadott új, fedett fürdőkomplexum egész évben várja azokat, akik nem elsősorban a termálvíz gyógyhatásai miatt látogatnak el a fürdőbe.
A Gyulai Várfürdő különböző részlegeit (gyógyfürdő, gyógyászati szolgáltatások, sportmedencék, wellnessközpont) úgy rendezték el, hogy az egyes funkciók egymástól függetlenné váljanak. Így a fürdőt különböző céllal látogató csoportok a lehető legkevésbé zavarják egymást.
A projekt 21 új munkahelyet teremtett, és a projekt eredményeképpen a fürdő 21 új szolgáltatást kínál a látogatóknak. Az egész komplexumot teljes mértékben akadálymentesítették.
A Gyulai Várfürdő a dél-alföldi régió nagy múltra visszatekintő létesítménye. A várfürdő nemzetközileg elismert szolgáltatásait évente 600 ezer látogató veszi igénybe.
A teljes beruházás és az uniós finanszírozás
A „Gyulai Várfürdő fejlesztése 2009” projekt teljes beruházási költsége 2 397 439 161 HUF (kb. 7 675 689 EUR), amelyhez az Európai Unió Európai Regionális Fejlesztési Alapja 1 018 911 150 HUF (kb. 3 262 808 EUR) összeggel járult hozzá a „Dél-Alföld” operatív programból a 2007–2013 közötti programozási időszakban.