breadcrumb.ecName
pl Polski

Polska: fundusze europejskie na poprawę gospodarki wodnej, transportu miejskiego i zaopatrzenia w energię

  • 08 March 2018
Polska: fundusze europejskie na poprawę gospodarki wodnej, transportu miejskiego i zaopatrzenia w energię

W pięć projektów infrastrukturalnych w Polsce zostanie zainwestowanych prawie 430 mln euro z funduszy polityki spójności. Komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu stwierdziła: Każde euro zainwestowane w ramach polityki spójności ma jeden cel: bezpośrednio i znacząco poprawić jakość życia obywateli europejskich, w tym przypadku Polaków. Dziś przyjęte projekty świadczą o tym lepiej niż słowa. 146 mln euro posłuży do sfinansowania prac nad systemem gromadzenia i d

W pięć projektów infrastrukturalnych w Polsce zostanie zainwestowanych prawie 430 mln euro z funduszy polityki spójności. Komisarz ds. polityki regionalnej Corina Crețu stwierdziła: Każde euro zainwestowane w ramach polityki spójności ma jeden cel: bezpośrednio i znacząco poprawić jakość życia obywateli europejskich, w tym przypadku Polaków. Dziś przyjęte projekty świadczą o tym lepiej niż słowa.

146 mln euro posłuży do sfinansowania prac nad systemem gromadzenia i dystrybucji wody w Warszawie i na jej przedmieściach. Ponad 12 400 mieszkańców zostanie podłączonych do nowoczesnego systemu gospodarki wodnej.

Wsparcie w wysokości 54,9 mln euro zostanie przekazane na budowę gazociągu między gminami Strachocina i Pogórska Wola w południowo-wschodniej części kraju. Projekt, który stanowi część zachodniej nitki głównego korytarza międzysystemowego połączenia gazowego północ-południe, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa energetycznego kraju.

72,7 mln euro zainwestowano w zapobieganie powodziom, ochronę ludności oraz dziedzictwa przyrodniczego i kulturowego Kotliny Kłodzkiej, a tym samym we wspieranie turystyki w dorzeczu Odry.

65,7 mln euro przeznaczono na sfinansowanie rozszerzenia sieci tramwajowych i autobusowych, zakup pojazdów i poprawę systemu informacji dla pasażerów w Gdańsku, wspierając w ten sposób ekologiczną i szybką mobilność w 6. pod względem wielkości polskim mieście.

Ponadto 90,3 mln euro przeznaczono na sfinansowanie rozwoju sieci tramwajowej i zakup pojazdów w 12 miastach Górnego Śląska. Niemal 2 mln mieszkańców powinny skorzystać z szybkiego i ekologicznego transportu w tym regionie.

Otwarta platforma danych w obszarze spójności

Europejskie fundusze strukturalne i inwestycyjne w Polsce na lata 2014–2020