This site has been archived on 2013
23/07/2013

Naršymo kelias

What's new?

Did you know that 2013 is the European Year of Citizens? Read more ...

 
Naujas gyvenimo puslapis

Tavo paskutinieji mokslo metai mokykloje – ne už kalnų. Ar tu pasirengęs atversti naują gyvenimo puslapį?

Ką darysi, palikęs tėvų namus? Ką ketini veikti? Ar svarstei, kurios tau atsiveriančios galimybės labiausiai atitiktų tavo pomėgius ir gebėjimus?

Tęsti mokslus universitete ar profesinėje mokykloje šiuo metu tavęs gal visai netraukia, bet turbūt suprasi, kad studijos sukurs daugiau – ir geresnių – galimybių ateityje.

Norėtum pakeisti aplinką? Kaip ES pilietis, tu turi teisę studijuoti kitoje valstybėje narėje. Kad ir kaip neįtikėtinai tai skamba, tau padės daugybė įvairiausių programų. Kurį laiką studijuodamas užsienyje, pagerinsi savo užsienio kalbos žinias, susipažinsi su kitos šalies kultūra ir įgysi vertingos patirties.

Kad ir kur mokaisi – vidurinėje ar profesinėje mokykloje, o gal jau greit baigsi universitetą, – ES tau parengė mainų programą. Mokymasis – visą gyvenimą trunkantis procesas, todėl, nors mokymasis gali prasidėti namuose, jis ten nesibaigia. Taigi koks bus kitas tavo žingsnis?

Tu gali aplankyti mokyklą partnerę!

Jeigu tavo mokykla dalyvauja Comenius programoje, tu gali aplankyti mokyklą partnerę arba pasikviesti mokinių iš užsienio į savo mokyklą. Paklausk mokytojo, ką galėtumėte nuveikti. Kai kurių šalių moksleiviai net gali išvykti vieni, be klasės draugų.

O jeigu tikri mainai kol kas neįmanomi, „eTwinning“ portalas tau suteikia galimybę bendrauti su kitų šalių moksleiviais internetu: www.etwinning.net.

Ir mokydamasis universitete, tu gali studijuoti užsienyje!

Erasmus mainų programa buvo pradėta beveik prieš 25 metus. Nuo tada galimybe vieną ar du semestrus studijuoti arba atlikti praktiką kitoje šalyje pasinaudojo daugiau nei du milijonai studentų. Kaip Erasmus studentui, tau nereikia mokėti mokesčio užsienio universitete, be to, už paskaitas surinkti kreditai įskaitomi tavo universitete.

Tu gali atlikti praktiką užsienyje!

Jeigu tu mokaisi kokio nors amato profesinėje mokykloje, yra mainų programa, kuri tau siūlo ir darbą! Leonardo da Vinci programa tau suteikia galimybę atlikti praktiką arba įgyti praktinių įgūdžių profesinėje mokykloje kitoje ES šalyje. Papildomi įgūdžiai tau tikrai pravers, kai ieškosi darbo!

Dabar tu kalbi mano kalba!

Bubble

Europos Sąjunga turi 23 oficialiąsias kalbas – nuo prancūzų iki suomių ar maltiečių. Vokiečių kalba yra gimtoji didžiausiam gyventojų skaičiui, tačiau plačiausiai paplitusi kaip gimtoji arba antroji kalba yra anglų kalba.

Jeigu moki vieną ar daugiau užsienio kalbų, tu gali studijuoti ir dirbti kitoje šalyje, bendrauti su naujais žmonėmis, viename Europos krašte įgyvendinti iš kitų šalių perimtus sumanymus ir pasinaudoti galimybėmis, kurios antraip nė nebūtų atsivėrusios. Mokydamasis visą gyvenimą, niekada nežinai, kurios kalbos tau gali praversti ateityje. Tačiau mokydamasis kalbos, tu išsiugdysi įgūdžių, kurie vėliau tau padės įgyti kitokių gebėjimų.

Bet kaip išmokti visas 23 kalbas, kad galėtum pasinaudoti viskuo, ką tau siūlo Europa? Nesijaudink – kiti taip pat mokosi kalbų, įskaitant ir tavąją! Be to, yra daugybė galimybių studijuoti bei dirbti užsienio šalyje net ir nemokant vietinės kalbos.

Veiklus jaunimas

Bubble

Programa „Veiklus jaunimas“ tau suteikia galimybę dalyvauti mainuose su jaunimo grupe arba kitos šalies iniciatyvoje – ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje! Ar norėtum geriau – ir kitaip nei įprasta – pažinti kitų šalių kultūrą? Savanoriška veikla užsienyje gali būti puikus sprendimas! Tai geras būdas įgyti patirties, padėti kitiems ir geriau pažinti ne tik šalį, kurioje dirbi, bet ir save patį. Mainais už savanorišką veiklą visą darbo dieną Europos savanorių tarnyba (tai tik viena programos „Veiklus jaunimas“ dalių) padengia tavo išlaidas.

Daugiau informacijos: