Pobyt a cestování
Poslední kontrola: 20/08/2019

Zahájení podnikání

Rozhodnutí Spojeného království uplatnit čl. 50 Smlouvy o EU: Více informací

Máte-li v úmyslu začít podnikat v některé ze zemí EU (V tomto případě nejen 28 členských států EU, ale i Island, Lichtenštejnsko, Norsko a Švýcarsko.) nebo do těchto zemí expandovat, musíte znát předpisy, které v dané zemi platí, a vědět, na jaké kontaktní místo se kvůli založení firmy obrátit.

Seznam míst v jednotlivých zemích EU, které vám poskytnou potřebné informace:

Zvolit zemi

* Orgány členského státu tyto informace doposud neposkytly

Na co máte právo?

Jako občan EU máte právo:

Požadavky

Požadavky jsou v každé zemi jiné. Unie však všechny státy nabádá, aby přijaly určitá pravidla, která založení nových podniků usnadní, například:

Financování a podpora

Různé fondy EU nabízejí pomoc začínajícím podnikům. Na internetových stránkách Startup Europe Cluben se můžete podívat na jednotlivé možnosti financováníen a rozhodnout se, které nejlépe splňují vaše potřeby.

Potřebujete-li poradit s rozšířením či rozvojem vašeho podniku, můžete využít platformu Startup Europe Partnershipen

Chcete-li, aby se o vašem podnikatelském projektu dozvědělo co nejvíce lidí, můžete jej nechat zaregistrovat na Evropském portálu investičních projektů. Portál vám také umožní kontakt s potenciálními zahraničními investory.

Program DigitaliseSME

DigitaliseSME je projekt financovaný z prostředků EU, který podporuje digitální transformaci malých a středních podniků a společností se střední tržní kapitalizací v Evropě.

V rámci programu můžete požádat o pomoc odborníka na digitalizaci (digitálního specialistu či enablera), který sídlí v jiné zemi EU. Tento specialista vám pomůže najít praktická digitální řešení odpovídající vašim aktuálním podnikatelským potřebám.

Digitální specialista vám bude k dispozici po dobu 1 měsíce a z toho minimálně 2 týdny bude působit přímo ve vaší společnosti. Program DigitaliseSME vám poskytne na digitálního specialistu grant. Váš podnik se ale bude muset postarat o jeho ubytování a stravování po dobu dvou týdnů, kdy bude pracovat v sídle vaší firmy.

Další informace najdete na internetových stránkách DigitaliseSMEen.

Viz také:

Související témata

Potřebujete pomoc specializované asistenční služby?

Obraťte se na specializované asistenční služby.

Jednotná kontaktní místa

Informace o vnitrostátních předpisech při rozšiřování vašeho podnikání do jiné země EU.

Místní podpora podnikání

Máte otázky týkající se provozování přeshraničního podnikání, např. vývozu nebo rozšíření podnikání do jiné země EU? Pokud ano, síť Enterprise Europe Network vám může zdarma poradit.

Sdílet tuto stránku: