Mobilumas ir transportas

Senyvo amžiaus vairuotojai

Gyventojams senėjant didėja senyvo amžiaus vairuotojų dalis. Nors vyresnio amžiaus vairuotojams nėra nustatyta jokių specialių eismo taisyklių, dėl sumažėjusių fizinių galimybių jie turi būti itin atsargūs.

Fizinis pažeidžiamumas

Senyvo amžiaus vairuotojaiSenyvo amžiaus vairuotojai labiau rizikuoja susižeisti patys negu sukelti pavojų kitiems. Vyresnių kaip 75 metai vairuotojų žūčių skaičius daugiau nei penkis kartus didesnis už vidurkį, o susižalojimų skaičius vidutinį rodiklį viršija dvigubai.

Taip yra dėl jų sumažėjusių fizinių galimybių (blogesnio regėjimo, klausos, ilgesnio reakcijos laiko) ir trumpesnio kasdien už vairo praleidžiamo laiko.

Ilgametė patirtis

Senyvo amžiaus vairuotojai fizinius trūkumus kompensuoja vairavimo patirtimi. Vairuojant, kai keliuose mažesnis eismas, yra dienos metas ir sausa, taip pat lengviau išvengti avarijos.

Saugos priemonės

Sužalojimai gali būti lengvesni, jeigu transporto priemonėse įrengta saugos priemonių, pvz., yra oro pagalvės. Senyvo amžiaus vairuotojams gali padėti ir papildomi kursai bei pagalbinės vairavimo sistemos, įspėjančios vairuotoją, kai per daug priartėjama prie kitos transporto priemonės – taip jie gali teisingai įvertinti atstumus, pastatyti automobilį arba saugiai važiuoti keliu su keliomis eismo juostomis.

Su tuo susijęs projektas ADVISORS, per kurį nagrinėta galima pažangių pagalbinių automobilio sistemų įtaka vairuotojo elgsenai ir saugiam eismui. Sukurta ir šių sistemų vertinimo metodų bei nustatyti būsimos raidos prioritetai.