Mobilumas ir transportas

Dviratininkai

Dviratininkai sudaro 8 % visų mirtinų kelių eismo įvykių aukų ES ir ši dalis pamažu didėja. ES dirba įvairiose srityse siekdama, kad dviratininkai būtų saugesni.

Privalomos saugumo priemonės

DviratininkasKiekvienoje ES šalyje dviračiuose turi būti kelios pagrindinės saugos priemonės – stabdžiai, skambutis, atšvaitai. Kai kuriose šalyse reikalaujama ir priemonių matomumui padidinti, šalmų, vaiko kėdučių, nustatomas minimalus amžius, nuo kurio leidžiama važiuoti keliu.

Transporto priemonės konstrukcija ir technologija

Dėl geresnės automobilių ir sunkiųjų transporto priemonių konstrukcijos dviratininkų sužalojimo rizika gali būti sumažinta, ypač naudojant saugesnės kitiems eismo dalyviams konstrukcijos automobilių priekius ir sunkvežimių galinio vaizdo veidrodėlius be aklosios zonos. Be to, kai kuriuose naujuose automobiliuose yra įrengtos dviratininkų atpažinimo sistemos, kurios gali automatiškai įjungti stabdžius, kad būtų išvengta nelaimingo atsitikimo.

Infrastruktūra ir eismo valdymas

Dviračių eismo atskyrimas nukreipiant dviratininkus į dviračių takus be sankirtų padeda sumažinti susidūrimų su automobiliais. Teigiamą poveikį daro ir griežtesni greičio apribojimai (30 km/h).

ES finansuojami projektai

  • Projektas SAFECYCLE vykdytas iki 2012 m., per jį sugalvota ir atrinkta e. saugos priemonių.
  • Projektu BIKEPAL politiką formuojantys asmenys ir universitetų studentai informuojami dviratininkų saugos klausimais.