Mobilitāte un transports

Bērni

Bērni ir īpaši neaizsargāti. Ik gadu uz Eiropas ceļiem iet bojā vairāk nekā 700 bērnu, kas jaunāki par 15 gadiem, bet 100 000 bērnu gūst ievainojumus.

Drošības jostas un bērnu sēdeklīši

BērniLietojot drošības jostu, samazinās risks gūt traumas, ja notiek avārija. ES tiesību aktos noteikts, ka jostas jālieto visās automašīnās. Bērni, kas garāki par 1 m 35 cm, var izmantot pieaugušajiem paredzēto drošības jostu. Savukārt tiem, kuru augums ir mazāks par 1 m 35 cm, jālieto savam augumam un svaram piemēroti sēdeklīši gan vieglajos auto, gan kravas automašīnās. Tagad ir aizliegts lietot uz aizmuguri vērstu bērnu sēdekli priekšējā sēdvietā, kurai uzstādīts gaisa spilvens. Šādus sēdeklīšus priekšējā pasažieru sēdvietā drīkst likt tikai tad, ja gaisa spilvens ir izslēgts.

Projektā “CHILD” tiek pētīts, kā bērni gūst ievainojumus satiksmes negadījumos. Pētījuma rezultāti palīdzēs uzlabot bērnu sēdeklīšu konstrukciju.

Bērni — riteņbraucēji un gājēji

Skolotāji un vecāki bērniem var ar savu piemēru iemācīt, kā jāuzvedas gājējam. Tomēr pirms bērnus laist uz ceļa ar velosipēdu, viņiem būtu sīkāk jāiemāca galvenie ceļu satiksmes noteikumi. Tāpat kā pieaugušajiem, arī bērniem ir jāvalkā ķivere vienmēr, kad viņi brauc ar velosipēdu.

Viens no projekta “ROSE 25” rezultātiem ir brošūra, kurā izklāstītas ES pamatnostādnes par to, kā jaunieši izglītojami ceļu satiksmes drošības jautājumos. Tās izstrādātas, pamatojoties uz 25 ES dalībvalstīs gūto pieredzi.

Plašāk par velosipēdistu drošību

Plašāk par gājēju drošību