Mobilumas ir transportas

Transporto priemonės

Galinio vaizdo veidrodėliai be aklosios zonos

Galinio vaizdo veidrodėliuose be aklosios zonos vairuotojai gali geriau matyti, kas yra greta jų. Paprastuose veidrodėliuose vairuotojai ne visada mato visiškai šalia jų esančius pėsčiuosius, dviratininkus ir automobilius, ypač atlikdami posūkio manevrą.

Krovinių tvirtinimas ir nestandartiniai kroviniai

Tinkamai pritvirtinus krovinį išvengiama žmonių sužalojimų, žalos transporto priemonėms ir turtui bei transporto grūsčių dėl iškritusių krovinių

Dieniniai žibintai

Specialūs dieniniai žibintai įsijungia automatiškai, užvedus transporto priemonės variklį. Jiems degant automobiliai ir kitos transporto priemonės matomi daug geriau.

E. sauga

Transporto priemonėse montuojamos saugos sistemos dažnai bendrai vadinamos e. saugos sistemomis. Tai elektroninė transporto priemonių įranga, skirta padėti vairuotojui išvengti pavojaus, pavyzdžiui, įjungiant stabdžius, kai automobilis pernelyg priartėja prie kito objekto, arba skleidžiant įspėjamuosius signalus, jei išvažiuojama iš savo juostos.

Transporto priemonių apžiūra

Tinkamai prižiūrima ir gerai veikianti transporto priemonė, atitinkanti visus saugos reikalavimus, turi mažesnę tikimybę patekti į avariją.

Placeholder

Motociklininkai ir mopedininkai dėl mažesnio savo transporto priemonių stabilumo ir mažesnės jų suteikiamos apsaugos yra labiau pažeidžiami nei automobilių ar sunkvežimių vairuotojai ir keleiviai

Padangos

Dėl nekokybiškų ar senų padangų su nudilusiu protektoriaus raštu automobilis ant šlapios kelio dangos arba stabdant gali pradėti slysti. Su naujomis, kokybiškomis padangomis automobilis kelyje bus stabilus, taupiai naudos degalus, kels mažiau triukšmo ir mažiau terš aplinką.

Transporto priemonių kategorijos
Saugos diržai

Saugos diržai – lengviausias ir pigiausias būdas išvengti sužalojimų eismo nelaimės atveju. Jiems nereikia jokios ypatingos technologijos, jie įmontuoti visuose automobiliuose. Nuo 2006 m. naudotis saugos diržais privalu visos ES visose transporto priemonėse.