Liikuvus ja transport

Sõidukid

Pimealapeeglid

Pimealapeeglid võimaldavad juhtidel nende sõiduki kõrval toimuvat paremini näha. Tavaliste peeglitega ei näe juhid alati vahetult nende kõrval olevaid inimesi, jalgrattureid ega autosid, eriti pöörde sooritamisel.

Lasti kinnitamine ja ebaharilik last

Lasti korralik kinnitamine hoiab ära inimeste vigastusi, sõidukite ja vara kahjustusi ning lahtipääsenud lastist tingitud ummikuid.

Päevatuled

Eriotstarbelised päevatuled hakkavad automaatselt põlema iga kord kui sõiduki mootor käivitatakse. Need suurendavad märkimisväärselt sõiduautode ja muude sõidukite nähtavust.

eSafety

Sõidukipõhiseid intelligentseid ohutussüsteeme kutsutakse sageli ühiselt eSafety-süsteemideks. Need on sõidukites paiknevad elektroonilised seadmed, mille eesmärk on aidata juhil ohtusid vältida, näiteks aktiveerides piduri, kui auto on mõnele objektile liiga lähedal või ohusignaalid, kui sõiduk väljub oma sõidureast.

Sõiduki tehnoülevaatus

Õigesti hooldatud ja töökorras sõiduk, mis vastab kõigile ohutusnõuetele, võib liiklusõnnetusse sattuda väiksema tõenäosusega.

Placeholder

Vähem stabiilsete ja vähem kaitset pakkuvatena on mootorrattad ning mopeedid haavatavamad kui sõidu- või veoautod.

Rehvid

Halva kvaliteediga või vähenenud rehvimustri sügavusega vanade rehvide tõttu võib auto märja ilmaga või pidurdades sattuda libisemisse. Uued ja kvaliteetsed rehvid hoiavad teie autot kindlalt teel, säästavad kütust ning vähendavad müra ja heitkoguseid.

Sõidukikategooriad
Turvavööd

Turvavööd on lihtsaimad ja odavaimad vahendid õnnetuse korral vigastuste vältimiseks. Need ei nõua eritehnoloogiat ning paigaldatakse kõigisse autodesse. Alates 2006. aastast on turvavööde kinnitamine kohustuslik kõigis sõidukites kogu Euroopa Liidus.