Mobilumas ir transportas

Padangos

Dėl nekokybiškų ar senų padangų su nudilusiu protektoriaus raštu automobilis ant šlapios kelio dangos arba stabdant gali pradėti slysti. Su naujomis, kokybiškomis padangomis automobilis kelyje bus stabilus, taupiai naudos degalus, kels mažiau triukšmo ir mažiau terš aplinką.

Tyres

Specialios etiketės

2012 m. lapkričio 1 d. ES įdiegė ženklinimo sistemą, kad padėtų vartotojams pasirinkti geriausias padangas, su kuriomis degalai būtų naudojami kuo efektyviau, kurios geriausiai kibtų su šlapia danga ir keltų mažiausiai triukšmo. Automobilių ir lengvųjų komercinių transporto priemonių padangas būtina ženklinti lipduku su gaminio informacija. Sunkiųjų transporto priemonių padangų etiketė bus ir techniniuose dokumentuose, ir interneto svetainėse.

Nauda aplinkai

Jeigu būtų pradėta plačiai naudoti padangas, padedančias degalus naudoti efektyviai, iki 2020 m. būtų galima sutaupyti apie 6,6 mln. tonų naftos ekvivalento per metus. Be to, jas naudojant per metus būtų išmetama 4 milijonais tonų mažiau anglies dioksido – tai būtų tolygu 1,3 mln. lengvųjų automobilių pašalinimui iš ES kelių kasmet.

Saugiau kelyje, mažiau triukšmo

Etiketėmis padangos bus klasifikuojamos pagal jų gebėjimą stabdyti šlapiame kelyje. Naudojant efektyvias padangas stabdymo kelias gali sutrumpėti keliais metrais.

Etiketėse taip pat bus pateikta informacijos apie tai, kurios padangos kelia mažiausiai triukšmo.