Liikuvus ja transport

Rehvid

Halva kvaliteediga või vähenenud rehvimustri sügavusega vanade rehvide tõttu võib auto märja ilmaga või pidurdades sattuda libisemisse. Uued ja kvaliteetsed rehvid hoiavad teie autot kindlalt teel, säästavad kütust ning vähendavad müra ja heitkoguseid.

Tyres

Rehvivalik − vaadake märgist

EL on (alates 1. novembrist 2012) kasutusele võtnud märgistamiskava, et aidata tarbijatel kütusesäästlikkuse, märghaardumise ja müra seisukohast valida parimad rehvid. Sõiduautode ja väikeste tarbesõidukite rehvidel peab olema tooteteabega kleebis. Raskeveokite rehvide puhul kasutatakse märgist tehnilistes dokumentides ja veebisaitidel.

Kasu keskkonnale

Kütusesäästlike rehvide laialdase kasutamisega võidaks 2020. aastaks säästa ligikaudu 6,6 miljonit naftaekvivalenttonni kütust aastas. Samuti oleks nende abil võimalik aastas vähendada süsinikdioksiidi heitkoguseid 4 miljoni tonni võrra, mis on võrdne 1,3 miljoni sõiduauto kõrvaldamisega ELi teedelt igal aastal.

Parem liiklusohutus ja vähem müra

Märgised määravad kindlaks rehvi kvaliteediklassi märjal teekattel pidurdamise puhul. Kvaliteetrehvid võivad vähendada pidurdusmaad mitme meetri võrra.

Märgisel on ka teave kõige vähem müra tekitavate rehvide kohta.