Mobilumas ir transportas

Saugos diržai

Saugos diržai – lengviausias ir pigiausias būdas išvengti sužalojimų eismo nelaimės atveju. Jiems nereikia jokios ypatingos technologijos, jie įmontuoti visuose automobiliuose. Nuo 2006 m. naudotis saugos diržais privalu visos ES visose transporto priemonėse.

Pagal ES teisę vairuotojai ir keleiviai privalo prisisegti saugos diržais sėdėdami bet kurioje sėdynėje, kurioje jie įrengti.

Važiavimas neprisisegus saugos diržu – antra pagal dažnumą žūčių keliuose priežastis. Ji ne tokia dažna kaip leistino greičio viršijimas, bet dažnesnė už vairavimą apsvaigus nuo alkoholio. 2008 m. atliktame ES kelių eismo saugos tyrime daroma išvada, kad saugos diržų naudojimo užtikrinimo veiksmais ES būtų galima išsaugoti net 7 300 gyvybių per metus.

Oro pagalvės nepakeičia saugos diržų, todėl visuomet jais prisisekite, net jei jūsų automobilyje oro pagalvė ir įmontuota.

Vaikai
  • Mažesni nei 1,35 m ūgio vaikai arba automobiliais ar sunkvežimiais, kuriuose įrengtos apsaugos priemonės, važiuojantys vaikai privalo naudotis jų ūgiui tinkamu įtaisu.
  • Aukštesni vaikai gali prisisegti suaugusiųjų saugos diržu.
  • Į galą atgręžtų vaikų kėdučių nebeleidžiama tvirtinti ant priekinių keleivių sėdynių, jeigu įjungtas oro pagalvės mechanizmas.
  • ES ne tik nustato teisinius reikalavimus, bet ir skiria lėšų europinėms kampanijoms, kuriomis skatinama vaikus prisegti saugos diržais.