Mobilumas ir transportas

E. sauga

Transporto priemonėse montuojamos saugos sistemos dažnai bendrai vadinamos e. saugos sistemomis. Tai elektroninė transporto priemonių įranga, skirta padėti vairuotojui išvengti pavojaus, pavyzdžiui, įjungiant stabdžius, kai automobilis pernelyg priartėja prie kito objekto, arba skleidžiant įspėjamuosius signalus, jei išvažiuojama iš savo juostos.

Įvairios saugos sistemų rūšys

Yra daug įvairių rūšių automobiams skirtų elektroninių saugos sistemų: nuo susidūrimo išvengimo ir pagalbinio stabdymo iki įspėjimo apie išvažiavimą iš savo juostos, be to, nuolat kuriamos naujos. Šios sistemos yra gana aktyvios, bet yra ir pasyvesnių, pavyzdžiui, tachografai bei priemonės, neleidžiančios išlaužti automobilio spynelių.

Nauda

Pažangios greičio reguliavimo sistemos, saugos diržų priminimo signalai, elektroninės stabilumo kontrolės priemonės, alkoholio jutikliai su užvedimo blokatoriais, įrengiami daugkartinių pažeidėjų automobiliuose ir įmonių transporto priemonėse, tachografai labai prisideda prie eismo saugumo.

Projektai

Per projektą ADVISORS buvo vertinamas pažangių pagalbinių vairavimo sistemų veiksmingumas ir įtaka aplinkai. Taip pat pasiūlyta, kaip plačiau diegti pažangias pagalbines vairavimo sistemas.

Projekto eSafetyAware informacinėmis kampanijomis ir kitais renginiais skatinama diegti naujas transporto priemonių saugos technologijas.