Mobilitāte un transports

Satiksmes dalībnieku uzvedība

Lai atrasties uz ceļa nebūtu bīstami, visiem jāievēro daži vienkārši principi. Domājams, ka tad, ja it visi lietotu drošības jostu, ievērotu braukšanas ātruma ierobežojumus un nebrauktu dzērumā, katru gadu uz Eiropas ceļiem dzīvība nebūtu jāzaudē vairāk nekā 12 000 cilvēku.

Izklaidība

Transportlīdzekļu vadītāji nedrīkst zaudēt modrību ne brīdi — ne tikai savas, bet arī pasažieru un pārējo satiksmes dalībnieku drošības labad.

Transportlīdzekļu vadītāju apmācība

Lai iegūtu autovadītāja tiesības, dažām transportlīdzekļu vadītāju kategorijām vajadzīga īpaša apmācība papildus parastajām nodarbībām. Piemēram, Eiropas Savienībā profesionāliem autovadītājiem jāpabeidz īpaši kursi. Tāpat arī daudziem vadītājiem, kas noteikumus pārkāpuši atkārtoti, uzliek par pienākumu piedalīties īpašās programmās, lai panāktu, ka viņu uzvedība uz ceļa uzlabojas.

Noteikumu izpildes uzraudzība

Satiksmes noteikumu izpilde ir jāuzrauga — ne vien jāsoda pārkāpēji, bet arī jāattur no pārkāpumiem un jāveicina drošas braukšanas kultūra.

Spēja vadīt auto
Drošības jostas

Drošības jostas ir visvienkāršākais un vislētākais paņēmiens, kā novērst traumas satiksmes negadījumā. Tās ir ierīkotas pilnīgi visās automašīnās, un to lietošanai nevajag nekādas īpašas tehnoloģijas. Kopš 2006. gada visā ES obligāti jāpiesprādzējas visās automašīnās.

Ātruma pārsniegšana

Ātruma pārsniegšana, kas ir viena no lielākajām ceļu satiksmes drošības problēmām, ievērojami palielina negadījuma risku. Tā ir noteicošais faktors 30% no letālajiem ceļu satiksmes negadījumiem.