Mobilumas ir transportas

Elgsena

Yra kelios paprastos taisyklės, kurių laikydamiesi visi galime pasiekti, kad mūsų keliuose būtų saugiau. Manoma, kad jeigu visi užsisegtų saugos diržus, neviršytų saugaus greičio ir nevairuotų apsvaigę nuo alkoholio, Europos keliuose kasmet būtų išsaugoma daugiau kaip 12000 gyvybių.

Blaškymas

Vairuotojai visą laiką turi būti sutelkę dėmesį į eismą kelyje. Tai svarbu ne vien dėl jų pačių, bet ir dėl keleivių ir kitų eismo dalyvių saugumo.

Vairuotojų rengimas

Tam tikrų kategorijų transporto priemonių vairuotojo pažymėjimui gauti be įprastinių pamokų reikia papildomo rengimo. Pavyzdžiui, ES profesionalūs vairuotojai turi išeiti specialaus rengimo kursą, o daugelis pakartotinai taisykles pažeidusių vairuotojų turi užsiregistruoti dalyvauti perauklėjimo programose, kad išmoktų atsakingiau elgtis kelyje.

Taisyklių laikymosi užtikrinimas

Užtikrinti, kad būtų laikomasi kelių eismo taisyklių, reikia ne vien tam, kad būtų nubausta už pažeidimus, bet ir siekiant drausminti pažeidėjus bei paskatinti vairuoti atsakingai.

Tinkamumas vairuoti
Saugos diržai

Saugos diržai – lengviausias ir pigiausias būdas išvengti sužalojimų eismo nelaimės atveju. Jiems nereikia jokios ypatingos technologijos, jie įmontuoti visuose automobiliuose. Nuo 2006 m. naudotis saugos diržais privalu visos ES visose transporto priemonėse.

Saugaus greičio viršijimas

Saugaus greičio viršijimas – viena iš didžiausių saugaus eismo problemų, dėl kurios labai padidėja avarijų rizika. Viršijus saugų greitį įvyksta apie 30 % mirtinų eismo nelaimių.