Mobilumas ir transportas

Vairuotojų rengimas

Tam tikrų kategorijų transporto priemonių vairuotojo pažymėjimui gauti be įprastinių pamokų reikia papildomo rengimo. Pavyzdžiui, ES profesionalūs vairuotojai turi išeiti specialaus rengimo kursą, o daugelis pakartotinai taisykles pažeidusių vairuotojų turi užsiregistruoti dalyvauti perauklėjimo programose, kad išmoktų atsakingiau elgtis kelyje.

Vairavimo instruktorius ir mokinys automobilyjeAtvėrus transporto rinką nustatyti profesionalių vairuotojų rengimo ES masto standartai. Visi norintys dirbti vairuotojais turi išeiti parengimo kursą, išlaikyti egzaminą ir kas 5 metus išeiti pakartotinį mokomąjį kursą.

Vairuotojų rengimo projektai

ES finansuoja daug vairuotojų rengimo tobulinimo projektų.

  • NovEV – vertintos įvairios vairuotojų mokymo sistemos, lyginant 6 ES šalių patirtį.
  • BASIC – palyginti ES taikomi nauji vairavimo pagrindų mokymo metodai ir pagal geriausius pavyzdžius parengtos rekomendacijos.
  • TRAIN-ALL– išbandyti kompiuterinio vairuotojų mokymo ir vertinimo metodai ir priemonės.
Pakartotiniai pažeidėjai

Be to, kad gali laikinai prarasti vairuotojo pažymėjimą ir sumokėti baudą, daugelis vairuotojų, pakartotinai pažeidusių kelių eismo taisykles arba padariusių itin rimtą pažeidimą, taip pat turi išeiti perauklėjimo programą ir tik tada gali vėl sėsti už vairo. Šiomis programomis pakartotiniai pažeidėjai mokomi keisti savo elgesį kelyje.

Vykdant projektą ANDREA nagrinėjamos vairuotojų perauklėjimo programos, siekiant nustatyti, kurios iš jų yra veiksmingos ir kodėl.

Projektu DRUID lyginamos vairuotojų, kurie sulaikyti vairuojantys apsvaigę nuo alkoholio ar narkotinių medžiagų, perauklėjimo programos, siekiant sukurti šių programų palyginimo sistemą.