Mobilitāte un transports

autājumi un atbildes

Vieglo automobiļu reģistrācijas

Formalitātes

Uz augšu

Es vēlos Vācijā iegādāties automobili, bet pēc tam atgriezties mājās Holandē un reģistrēt automobili tur. Vai PVN jāmaksā divreiz un pēc tam jāpieprasa atmaksa?

NĒ — vienkārši paziņojiet pārdevējam Vācijā, ka reģistrēsiet automobili citā valstī. PVN būs jāmaksā tikai Holandē.

Kad un kur

Uz augšu

Pusi nedēļas es pavadu valstī, kur atrodas mana pastāvīgā dzīvesvieta, otru pusi strādāju citā ES valstī, uz kuru braucu ar automobili. Kurā valstī jāreģistrē automobilis?

Ja šādi braucat regulāri, mašīnu varat reģistrēt pastāvīgās dzīvesvietas valstī.

Uz augšu

Esmu no Itālijas un ik gadu pavadu trīs mēnešus ilgu atvaļinājumu savās otrajās mājās — Francijas Alpos; turp dodos ar savu automobili. Vai varu to reģistrēt Francijā?

NĒ — varat reģistrēt automobili tikai valstī, kur atrodas jūsu pastāvīgā dzīvesvieta.

Uz augšu

Esmu no Slovākijas. Ja iegādāšos jaunu automobili Ungārijā, vai tas būs jāreģistrē tur?

NĒ — pirms došanās uz Ungāriju varat iegūt automobiļa numura zīmes Slovākijā saskaņā ar atbilstības sertifikātu un pēc tam doties mājās, izmantojot šos dokumentus.

Uz augšu

Esmu no Slovākijas. Ja iegādāšos lietotu automobili Ungārijā, vai tas būs jāreģistrē tur?

NĒ — pirms došanās uz Ungāriju varat iegūt automobiļa numura zīmes Slovākijā saskaņā ar Ungārijas reģistrācijas dokumentu, kura pamatā ir saskaņots Eiropas modelis, un derīgu tehniskās apskates sertifikātu un pēc tam doties mājās, izmantojot šos dokumentus.

Uz augšu

Esmu students no Polijas, kas studē divus gadus ilgā maģistrantūras programmā Lielbritānijā. Vai man tur jāreģistrē sava automašīna?

NĒ — ja atrodaties valstī tikai tāpēc, lai studētu.

JĀ — ja šajā laikā sākat strādāt.

Uz augšu

Es strādāju citā ES valstī; man ir desmit mēnešu ilgs līgums. Kad tas beigsies, es atgriezīšos mājās. Vai man jāreģistrē sava automašīna valstī, kurā strādāju?

JĀ — jo uzturēsieties tur ilgāk nekā sešus mēnešus.