Mobilumas ir transportas

Klausimai ir atsakymai

Automobilių registravimas

Formalumai

Į puslapio pradžią

Norėčiau nusipirkti automobilį Vokietijoje ir parsivežti jį užregistruoti į Olandiją. Ar turiu PVM sumokėti du kartus ir tada reikalauti jį grąžinti?

NE. Tiesiog pardavėjui Vokietijoje pasakykite, kad ketinate automobilį užregistruoti kitoje šalyje. Tada PVM mokėsite tik Olandijoje.

Kur ir kada

Į puslapio pradžią

Pusę savaitės praleidžiu toje šalyje, kurioje nuolat gyvenu, o kitą pusę savaitės dirbu kitoje ES šalyje, į kurią važiuoju automobiliu. Kur turėčiau užregistruoti savo automobilį?

Jeigu važinėjate taip reguliariai, kaip nurodėte, tada galite automobilį registruoti savo nuolatinės gyvenamosios vietos šalyje.

Į puslapio pradžią

Esu italas, tačiau kiekvienas metais tris mėnesius atostogauju savo kituose namuose Prancūzijos Alpėse, kur važiuoju savo automobiliu. Ar galiu užregistruoti automobilį Prancūzijoje?

NE. Savo automobilį galite užregistruoti tik toje šalyje, kurioje esate nuolatinis gyventojas.

Į puslapio pradžią

Esu slovakas. Jeigu naują automobilį įsigysiu Vengrijoje, ar turėsiu jį ten užregistruoti?

NE. Remiantis atitikties sertifikatu, prieš vykstant į Vengriją, galima įsigyti Slovakijos registracijos numerius, su kuriais automobilį bus galima parsivežti namo.

Į puslapio pradžią

Esu slovakas. Jeigu naudotą automobilį įsigysiu Vengrijoje, ar turėsiu jį ten užregistruoti?

NE. Remiantis Vengrijoje išduotu suderinto Europos modelio registracijos dokumentu ir galiojančiu techninės apžiūros pažymėjimu, prieš vykstant į Vengriją, galima įsigyti Slovakijos registracijos numerius, su kuriais automobilį bus galima parsivežti namo.

Į puslapio pradžią

Esu studentas iš Lenkijos, pradėjau dvejų metų trukmės magistrantūros studijas Jungtinėje Karalystėje. Ar turiu užregistruoti savo automobilį šioje valstybėje?

NE, jeigu vienintelis jūsų viešnagės tikslas – studijos.

TAIP, jeigu viešėdamas toje valstybėje pradėsite dirbti.

Į puslapio pradžią

Dirbu kitoje ES valstybėje pagal dešimties mėnesių trukmės terminuotą sutartį, kuriai pasibaigus, grįšiu namo. Ar turiu savo automobilį užregistruoti toje valstybėje?

TAIP, nes toje valstybėje pasiliekate ilgiau kaip šešiems mėnesiams.