Liikuvus ja transport

Küsimused ja vastused

Auto registreerimine

Ametlikud toimingud

Üles

Soovin osta Saksamaalt auto, kuid viia selle registreerimiseks koju Hollandisse. Kas pean maksma käibemaksu kaks korda ja seda siis tagasi taotlema?

EI — öelge lihtsalt Saksa müüjale, et kavatsete auto registreerida teises riigis. Sellisel juhul maksate käibemaksu ainult Hollandis.

Millal ja kus?

Üles

Veedan pool nädalat oma elukohariigis ja pool nädalat olen tööl teises ELi riigis ning sõidan sinna oma autoga. Kus ma peaksin oma auto registreerima?

Kui sõidate sel moel regulaarselt edasi-tagasi, võib auto jääda teie elukohariigi registrisse.

Üles

Olen itaallane ja puhkan igal aastal kolm kuud oma teises kodus Prantsuse Alpides ning olen seal oma autoga. Kas saan oma auto Prantsusmaal registreerida?

EI — auto saate registreerida ainult riigis, mille alaline elanik te olete.

Üles

Olen slovakk. Kui ostan uue auto Ungaris, kas pean selle seal registreerima?

EI — võite numbrimärgid vastavussertifikaadi alusel saada Slovakkiast enne Ungarisse minekut ja saate juba kojusõidul neid kasutada.

Üles

Olen slovakk. Kui ostan Ungarist kasutatud auto, kas pean selle seal registreerima?

EI — võite numbrimärgid Euroopa harmoneeritud mudelil põhineva Ungari registreerimisdokumendi ja kehtiva tehnoülevaatuse sertifikaadi alusel saada Slovakkiast enne Ungarisse minekut ja saate juba kojusõidul neid kasutada.

Üles

Olen Poola üliõpilane, registreeritud kaheaastasele magistriõppe kursusele Ühendkuningriigis. Kas pean oma auto seal registreerima?

EI — juhul kui teie sealviibimise ainuke eesmärk on õppimine.

JAH — juhul kui asute sealviibimise ajal ka tööle.

Üles

Töötan 10-kuulise ajutise lepingu alusel teises ELi riigis ja pärast selle lõppemist naasen koju. Kas pean oma auto selles riigis registreerima?

JAH — kuna viibite seal kauem kui kuus kuud.