Mobilność i transport

Events

Motocykliści z Hiszpanii wręczają „Pingwina" Komisji Europejskiej

  • Laureat „Pingwina” — Valladolid, 12 stycznia 2014 r.

     

Dział ds. bezpieczeństwa drogowego Komisji Europejskiej został wyróżniony nagrodą Pingwina („pingüino de honor") w uznaniu wsparcia dla projektów badawczych i działań poprawiających bezpieczeństwo motocyklistów.

Nagrody „Pingwina” oraz „Złotego Pingwina” są przyznawane przez hiszpańskie stowarzyszenie motocyklistów „Club turismoto” w trakcie zimowego zlotu motocyklistów, który odbywa się co roku pod nazwą pingüinos („pingwiny”).

Szef przedstawicielstwa Komisji w Hiszpanii, Francisco Fonseca (na zdjęciu, pierwszy z lewej) przyjął nagrodę w imieniu Komisji 12 stycznia, w trakcie tegorocznego zlotu w pobliżu hiszpańskiego miasta Valladolid. Tym razem spotkanie zgromadziło ponad 27 tys. zarejestrowanych uczestników.

 

 

Listę wszystkich laureatów nagrody oraz zdjęcia z tego wydarzenia (w języku hiszpańskim) można zobaczyć pod następującym adresem: http://62.193.193.75/oro/oro.htm

Komisja pragnie podziękować motocyklistom z „Club Turismoto” za ten wyraz uznania i za ich zaangażowanie na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego.