1. Čemu je namenjena?

Oči morate zaščititi pred številnimi nevarnostmi, kar vključuje tudi udarce:

ter vdor:
Kar koli od naštetega lahko povzroči hude, običajno nepovratne poškodbe vida. Zato vam mora uprava priskrbeti zaščito za oči, če obstaja tveganje, da se med vašim delom zgodi kaj od naštetega.



2. Katere vrste so na voljo?

Na voljo so tri osnovne vrste zaščite za oči:
Zaščita za oči je lahko tudi sestavni del zaščite za dihala.

Vse oblike zaščite za oči morajo biti v skladu z nacionalnimi ali evropskimi standardi. Na voljo so leče različnih razredov, odvisno od zahtevane stopnje zaščite:
Zaščita za oči mora prestati stroge teste, da ustreza zahtevam evropskega standarda EN 166.



3. Kakšne so omejitve?



4. Kje je treba nositi zaščito za oči?

Če obstaja verjetnost, da boste izpostavljeni zgoraj navedenim nevarnostim, morate nositi ustrezno zaščito za oči. Primeri:
Na mestih, kjer morate nositi zaščito za oči, je prikazan tak znak.



5. Kako skrbim zanjo?

Kadar se zaščita za oči ne uporablja, jo je najbolje hraniti v originalni embalaži, da se leče ne opraskajo. Iz istega razloga zaščite za oči ne polagajte na abrazivne ali vroče površine.

Skrbite za čistočo zaščite za oči, vendar ne uporabljajte močnih detergentov ali abrazivnih krp ipd. Najbolje je, da leče očistite z mehkim robčkom in jih občasno premažete s tekočino za sušenje.



Navodila v tem poglavju so mišljena kot splošno opozorilo o tveganjih, ki ste jim lahko včasih izpostavljeni med pregledovanjem in vzorčenjem, ter o varnostni opremi, ki jo morate uporabiti, in potrebnih previdnostnih ukrepih.
Za več informacij glejte zakonodajo in smernice nacionalne uprave.


Revizije
Različica Datum Spremembe
1.0 12.10.2012 Prva različica
1.1 15.07.2020 Update