1. Kam tie domāti?

Troksnis var būt traucējošs. Ja tas ir skaļš vai ilgstošs, tas var arī radīt īslaicīgus vai paliekošus dzirdes traucējumus. Vislabākais veids, kā mazināt dzirdes traucējumu gūšanas risku, ir atbrīvoties no trokšņa vai samazināt tā līmeni tā rašanās avotā.

Tā kā tas ne vienmēr ir iespējams, ir pieejami dažādu veidu dzirdes pasargāšanas līdzekļi. To uzdevums ir samazināt trokšņa daudzumu līdz tādam līmenim, kas nenodara kaitējumu dzirdei.



2. Kādu veidu dzirdes aizsardzības līdzekļi ir pieejami?



3. Kādas ir to sniegto aizsardzības iespēju robežas?



4. Kur ir jānēsā dzirdes aizsardzības līdzekļi?

Jums ir jāizmanto dzirdes aizsardzības līdzekļi ikreiz, kad darba laikā var nākties saskarties ar skaļu troksni. Visvairāk tie ir nepieciešami lidlaukā, kur pat īslaicīga atrašanās reaktīvo dzinēju radītā trokšņa ietekmē var izraisīt ilgstošu vai paliekošu dzirdes bojājumu. Ilgstoša atrašanās mērena trokšņa ietekmē arī var izraisīt neatgriezeniskus bojājumus.

Veselības aizsardzības un drošības jomas tiesību aktos konkrētas teritorijas ir noteiktas par „ausu aizsargu nēsāšanas zonām”. Šeit attēlotā zīme nozīmē, ka ir obligāti jāizmanto dzirdes aizsardzības līdzekļi.



5. Kā par tiem rūpēties?



Norādes šajā iedaļā ir sniegtas kā vispārīgs atgādinājums par riskiem, ar kādiem iespējams sastapties pārbaudes un paraugu ņemšanas procedūru laikā, par izmantojamo drošības aprīkojumu un veicamajiem piesardzības pasākumiem.
Sīkāka informācija meklējama jūsu valsts pārvaldes iestāžu izdotajos normatīvajos aktos un vadlīnijās.


Pārskatīšana
Redakcija Datums Izmaiņas
1.0 12.10.2012 Pirmā redakcija
1.1 15.07.2020 Update - modifications in text