Naršymo kelias

Diskriminacija

Bilietai į Rumunijos vienuolynus kainuoja vienodai

Prancūzijos pilietis pasiskundė, kad turistai, norintys apsilankyti Rumunijos vienuolynuose, buvo diskriminuojami – – bilietai į vienuolynus kainavo nevienodai.

Rumunai už įėjimą mokėjo perpus mažiau nei kitų šalių piliečiai. Kadangi tokia politika prieštarauja ES principams, Rumunijos SOLVIT centras įtikino bažnytinę vyresnybę nustatyti lankytojų nediskriminuojančias bilietų į vienuolynus kainas.

Problema išspręsta per 9 savaites.


Švedas turi teisę dalyvauti varžybose Austrijoje

Austrijoje gyvenančiam švedui buvo neleista dalyvauti jo mėgstamo sporto – akmenslydžio – varžybose. Austrijos akmenslydžio federacijos taisyklėse buvo nustatyta, kad Austrijos pilietybės neturintys žaidėjai šalies čempionatuose gali dalyvauti tik išgyvenę Austrijoje ne mažiau kaip 18 mėnesių.

Be to, vienoje komandoje galėjo žaisti tik vienas užsienietis.

SOLVIT nurodė, kad tokios taisyklės yra diskriminacinės, ir įtikino federaciją išbraukti iš jų nuostatą dėl užsieniečių skaičiaus ribojimo.

Problema išspręsta per 18 savaičių.


Iš Norvegijos laivų JK uostuose nebebus imamos didesnės rinkliavos

Iš Norvegijos į Šiaurės Airiją trąšas gabenusiam laivui buvo nurodyta sumokėti didesnę rinkliavą nei laivams iš ES valstybių.

Norvegija priklauso Europos ekonominei erdvei, todėl jos laivams turėtų būti taikomi tokie pat reikalavimai, kaip ir ES valstybių laivams.

SOLVIT įtikino uosto vadovybę atitinkamai pakeisti rinkliavų tarifus.

Problema išspręsta per 12 savaičių.


Užsienyje dirbantys bulgarai nebus diskriminuojami

Užsienyje gyvenusiai ir dirbusiai bulgarų porai neleista užrašyti dukters į darželį Bulgarijoje, nes šeima nebuvo apdrausta Bulgarijos socialiniu draudimu.

SOLVIT paaiškino Bulgarijos institucijoms, kad pagal ES teisę jos negali bausti savo piliečių už tai, kad jie naudojasi teise dirbti kitose ES valstybėse.

Tada Bulgarijos valdžios institucijos padėtį ištaisė ir poros prašymas priimti dukterį į darželį buvo patenkintas.

Problema išspręsta per 6 savaites.