Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Europos sveikatos draudimo kortelė

Kas yra Europos sveikatos draudimo kortelė?

Tai nemokama kortelė, suteiksianti jums mediciniškai būtinas, valstybės finansuojamas sveikatos priežiūros paslaugas laikinai viešint bet kurioje iš 27 ES valstybių, Islandijoje, Lichtenšteine, Norvegijoje ir Šveicarijoje tomis pačiomis sąlygomis ir kainomis (kai kuriose šalyse nemokamai), kaip ir toje šalyje apdraustiems asmenims. Pagal ją mokamoms išlaidoms priklauso išmokos, mokamos, pavyzdžiui, lėtinių ligų arba ligų, kuriomis sergama, ir nėštumo bei gimdymo atveju.

Šias korteles išduoda jūsų vietos sveikatos draudimo institucija.

Pastabos:

  • Europos sveikatos draudimo kortelė nėra kelionės draudimo alternatyva. Šios kortelės turėtojams nekompensuojamos privačios sveikatos priežiūros paslaugos, atgalinio skrydžio į jūsų šalį bilietas, prarastas ar pavogtas turtas;
  • šios kortelės turėtojų gydymo išlaidos nepadengiamos, jei jie vyksta būtent gydytis;
  • ši kortelė neužtikrina nemokamų paslaugų. Kiekvienos šalies sveikatos priežiūros sistema kitokia, todėl paslaugos, kurios jūsų šalyje yra nemokamos, kitoje šalyje gali kainuoti.

Dėmesio: kai jūsų įprastine gyvenamąja vieta tampa kita šalis, kad joje gautumėte medicininės priežiūros paslaugas, turėtumėte naudotis ne Europos sveikatos draudimo kortele, o S1 forma.

Bendrinti šį puslapį