Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Planuotas gydymas

Norite gydytis kitoje Europos valstybėje ir žinoti, ar išlaidos bus padengtos. Kad išsiaiškintumėte, ar atitinkate išlaidų kompensavimo sąlygas, turite apsvarstyti toliau nurodytus klausimus.

Kurioje šalyje esate apdraustas?

Šiame puslapyje paaiškintos taisyklės taikomos asmenims, apdraustiems pagal Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybės narės arba Šveicarijos, arba Jungtinės Karalystės Įstatyminę socialinės apsaugos sistemą (išskyrus – Šveicarijos atveju – be išankstinio leidimo atliktą gydymą).

Kur planuojate gydytis?

Šiame puslapyje paaiškintos taisyklės taikomos Europos ekonominės erdvės (EEE) valstybėje narėje arba Šveicarijoje, arba Jungtinėje Karalystėje gaunamam gydymui (išskyrus – Šveicarijos atveju – be išankstinio leidimo atliktą gydymą).

Ar šis gydymas nenumatytas?

Jei taip, jo išlaidos dengiamos turint Europos sveikatos draudimo kortelę. Jei keliaujant kurioje nors EEE valstybėje narėje, Šveicarijoje arba Jungtinėje Karalystėje jums prireiktų gydymo (t. y. gydymasis nebuvo jūsų kelionės tikslas), jūsų gydymo išlaidos bus padengiamos pagal Europos sveikatos draudimo kortelės sistemą. Šioms išlaidoms priklauso, pavyzdžiui, paslaugų, susijusių su lėtinėmis arba jau esamomis ligomis ir nėštumu bei gimdymu, išlaidos.

Ar šiam gydymui taikomi tos valstybės, kurioje turite sveikatos draudimą, teisės aktai?

Jūsų gydymo išlaidos iš esmės bus padengiamos tik tokiu atveju, jei jums suteiktas gydymas yra pripažįstamas pagal šalies, kurioje esate apdraustas, teisę. Pavyzdžiui, gydymosi mineralinių vandenų šaltiniuose išlaidos vienose šalyse padengiamos, o kitose – ne. Prieš išvykdami į kitą šalį dėl šių klausimų pasikonsultuokite su savo draudimo įstaiga.

Ar tai gydymas ligoninėje?

Šiuo metu nėra Europos lygmens apibrėžties, kas yra „gydymas ligoninėje“ arba „gydymas ne ligoninėje“. Jei abejojate, susisiekite savo sveikatos draudimo įstaiga.

Jei tai nėra nenumatytas gydymas, t. y. jei jį planavote ir į užsienį važiavote būtent gydytis, reikia atskirti du galimus atvejus – gydymą ligoninėje ir gydymą ne ligoninėje.

Gydymo ligoninėje atveju jūsų sveikatos draudimo įstaiga beveik visada reikalaus, kad iš anksto gautumėte leidimą. Gydymo išlaidos tokiu atveju bus padengiamos pagal šalies, kurioje gydysitės (gydymosi šalies), sąlygas. Jei tos šalies numatyti išmokų tarifai yra mažesni už jūsų sveikatos draudimo įstaigos išmokų tarifus, jums bus išmokėta papildoma kompensacija, lygi šių išmokų skirtumui. Jei išankstinio leidimo negavote, jūsų gydymo išlaidos nebus automatiškai padengiamos. Sugrįžęs vis tiek galėsite prašyti padengti išlaidas, bet jokių garantijų, kad jūsų prašymas bus patenkintas, nėra.

Gydymo ne ligoninėje atveju taip pat galima prieš išvykstant paprašyti leidimo ir tada naudotis prieš tai nurodytomis garantijomis. Jūs taip pat galite neprašyti leidimo ir tiesiai vykti gydytis į kitą šalį (gydymosi šalį). Tuomet prašymą padengti išlaidas pateiksite sugrįžęs. Tokiu atveju jūsų gydymo išlaidos bus padengiamos pagal valstybės, kurioje yra įsikūrusi jūsų sveikatos draudimo įstaiga, teisę. Atkreipkite dėmesį, kad ši galimybė nepripažįstama Šveicarijos atveju.

Jei atitinkate šias sąlygas ir norite gauti S2 formą arba daugiau informacijos, skaitykite apie planuotą gydymą portale „Your Europe“ arba kreipkitės į savo sveikatos draudimo įstaigą.

Reikia daugiau pagalbos?

Neradote ieškomos informacijos?

Sužinokite daugiau apie savo socialinę apsaugą ir sveikatos priežiūros teises kitoje ES šalyje („Your Europe“)
Pateikite užklausą per „Europe Direct“ 00800 6 7 8 9 10 11
Išspręskite problemas su nacionaline administracija (SOLVIT)
Paprašykite tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ teisinės konsultacijos

Susijusios naujienos

Per paskutinius šešis mėnesius susijusių naujienų nebuvo.

Bendrinti šį puslapį