Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Planuotas gydymas

Norite gydytis kitoje Europos valstybėje ir kad jūsų sveikatos draudimo institucija apmokėtų gydymosi išlaidas. Atsakymai į toliau pateiktus 5 klausimus jums padės sužinoti, ar turite į tai teisę.

Kurioje šalyje esate apdraustas? 

Šiame puslapyje paaiškintos taisyklės taikomos Europos ekonominės erdvės (EEE) šalių arba Šveicarijos įstatyminei socialinės apsaugos sistemai priklausantiems asmenims.

Kur planuojate gydytis? 

Šiame puslapyje paaiškintos taisyklės yra susijusios su Europos ekonominės erdvės (EEE) priklausančiose šalyse arba Šveicarijoje gautomis gydymo paslaugomis (išskyrus be išankstinio leidimo Šveicarijoje gautas paslaugas).

Gydymas nenumatytas? Tokiu atveju gydymo paslaugų išlaidos apmokamos pagal Europos sveikatos draudimo kortelės sistemą. 

Jei keliaujant kurioje nors EEE šalyje arba Šveicarijoje jums netikėtai prireikė medicininės priežiūros paslaugų (t. y. gydymasis nebuvo pagrindinis kelionės tikslas), jūsų gydymo išlaidos padengiamos pagal Europos sveikatos draudimo kortelės sistemą. Daugiau informacijos apie Europos sveikatos draudimo kortelę. Pagal ją mokamoms išlaidoms priklauso išmokos, mokamos, pavyzdžiui, lėtinių ligų arba ligų, kuriomis sergama, ir nėštumo bei gimdymo atveju.

Jei gydytumėtės savo šalyje, ar jūsų sveikatos draudimo institucija padengtų gydymo išlaidas? 

Jūsų gydymo išlaidos iš esmės padengiamos tik tokiu atveju, jei jums suteiktos gydymo paslaugos yra pripažįstamos pagal šalies, kurioje esate apdraustas, teisę. Pavyzdžiui, gydymosi mineralinių vandenų baseinuose išlaidos vienose šalyse padengiamos, o kitose – ne. Prieš leisdamiesi į kelionę kreipkitės dėl šių klausimų į savo draudimo instituciją.

Ar tai gydymas ligoninėje? 

Šiuo metu nėra Europos lygmens apibrėžimo, kas yra „gydymas ligoninėje“ arba „gydymas ne ligoninėje“. Jei turite su tuo susijusių klausimų, susisiekite su savo sveikatos draudimo institucija.

Jei tai nėra nenumatytas gydymas, t. y. jei jį planavote ir į užsienį važiavote būtent gydytis, reikia atskirti du galimus atvejus: gydymą ligoninėje ir gydymą ne ligoninėje.

Gydymo ligoninėje atveju jūsų sveikatos draudimo institucija beveik visada reikalaus, kad gautumėte išankstinį leidimą. Gydymo išlaidos tokiu atveju padengiamos pagal šalies, kurioje gydysitės (gydymosi šalies), sąlygas. Jei tos šalies išmokos yra mažesnės nei jūsų šalies sveikatos draudimo institucijos numatytos išmokos, jums bus išmokėta papildoma kompensacija, lygi šių išmokų skirtumui.
Jei leidimo negavote, jūsų gydymo išlaidos nebus automatiškai padengiamos. Sugrįžęs vis tik galite prašyti padengti išlaidas, bet jokių garantijų, kad jūsų prašymas bus priimtas, nėra.

Gydymo ne ligoninėje atvejutaip pat galite prieš išvykdami paprašyti leidimo ir naudotis prieš tai nurodytomis garantijomis. Jūs taip pat galite neprašyti leidimo ir tiesiai vykti gydytis į kitą šalį (gydymosi šalį). Tuomet sugrįžęs turėsite pateikti prašymą padengti išlaidas. Jūsų gydymo išlaidos bus padengiamos pagal valstybės, kurioje yra įsikūrusi jūsų sveikatos draudimo institucija, teisę.

Jei atitinkate šias sąlygas ir norite gauti S2 formą arba daugiau informacijos, perskaitykite apie suplanuotą gydymą portale „Jūsų Europa“ arba kreipkitės į savo sveikatos draudimo įstaigą.

Reikia tolesnės pagalbos?

Neradote norimos informacijos? Nepavyksta išspręsti problemos?

Sužinokite daugiau apie savo socialinę apsaugą ir sveikatos priežiūros teises kitoje ES šalyje (Jūsų Europa)
Pateikite užklausą per „Europe Direct“ 00800 6 7 8 9 10 11
Išspręskite problemas su nacionaline administracija (SOLVIT)
Paprašykite tarnybos „Jūsų Europos patarėjas“ teisinės konsultacijos

Per paskutinius šešis mėnesius susijusių naujienų nebuvo.

Bendrinti šį puslapį