Užimtumas, socialiniai reikalai ir įtrauktis

Poland

Būtinoji medicinos pagalba

Skambinkite 999 arba 112
Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) – (Nacionalinio sveikatos fondo centrinis biuras, Tarptautinių reikalų departamentas)
Telefonas +48 (22) 572 62 68
E. paštas ca17@nfz.gov.pl

NFZ informacijos tarnybos numeris: +48 800 190 590 (tik lenkų k.)


Gydymas, išlaidos, kompensavimas

Jei reikia skubios pagalbos

Staigios grėsmės jūsų gyvybei ar sveikatai atveju skubias medicinos paslaugas teikia greitosios pagalbos tarnybos. Greitosios pagalbos tarnybos skubiais atvejais teikiama pagalba yra nemokama.

Visų kitų sveikatos priežiūros įstaigų atveju, jeigu norite rasti valstybinei sistemai priklausančią įstaigą, ieškokite Nacionalinio sveikatos fondo (NFZ) logotipo.

Pirminės sveikatos priežiūros gydytojai

 • Gydytojų kabinetai paprastai atidaryti nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 8 iki 18 val.
 • Darbo dienomis po 18 val., savaitgaliais ir per šventes sveikatos priežiūros paslaugas visą parą galima gauti sveikatos priežiūros įstaigose, kurios pagal sutartį su NFZ teikia paslaugas naktį ir nedarbo dienomis.
 • Jų adresai ir telefono numeriai pateikiami:
  • NFZ svetainėje (tik lenkų kalba),
  • ligoninėse, klinikose ir gydytojų kabinetuose, teikiančiuose pirminės sveikatos priežiūros paslaugas pagal sutartį su NFZ.

Odontologai

 • Kadangi odontologai dažnai teikia paslaugas ir pagal valstybinę, ir pagal privačią sistemą, gali būti, kad paslaugų pagal valstybinę sistemą nebus galima gauti kiekvieną savaitės dieną. Odontologų kabinetuose turėtų būti nurodyta, kuriomis dienomis ir valandomis paslaugos teikiamos pagal valstybinę sistemą – pasidomėkite tuo iš anksto.
 • Pagal Lenkijos įstatymus nemokamai teikiamų paslaugų ir odontologijos medžiagų sąrašas pateikiamas odontologo priimamajame. Už sąraše išvardytas paslaugas ir medžiagas odontologai negali imti jokių papildomų mokesčių. Tačiau reikės sumokėti už visas į sąrašą neįtrauktas gydymo paslaugas ir (arba) medžiagas. Šios išlaidos Lenkijoje nekompensuojamos.

Gydymas ligoninėje

 • Kad būtumėte paguldytas į ligoninę, jums reikės gydytojo siuntimo, nebent sveikata sutriktų staiga, patektumėte į avariją, arba įvyktų kitas nelaimingas atsitikimas.
 • Gulkitės į ligoninę, sudariusią sutartį su NFZ (tokias sutartis sudariusios dauguma ligoninių). Ant tokių ligoninių pastatų paprastai galima pamatyti Nacionalinio sveikatos fondo (NFZ) logotipą.
 • Be to, padėti rasti tinkamą sveikatos priežiūros paslaugų teikėją galite prašyti regioninio Nacionalinio sveikatos fondo skyriaus arba galite ieškoti tokio teikėjo NFZ svetainėje (tik lenkų k.).
 • Operacijos, diagnostiniai tyrimai, vaistai, medicinos prietaisai ir maitinimas ligoninėje jums bus nemokami.

Receptiniai vaistai

 • Vaistinėje pateikite receptą ir Europos sveikatos draudimo kortelę.
 • Už daugumą pagrindinių vaistų reikia mokėti nustatyto dydžio sumą. Už kitus vaistus kompensuojama įvairiais tarifais iki tam tikros ribos – jums reikia sumokėti skirtumą. Bendra informacija apie kompensavimą anglų ir lenkų kalbomis pateikiama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje.
 • Jeigu jūsų vaistų nėra kompensuojamųjų vaistų sąraše, už juos jums reikės mokėti visą kainą.

Kompensavimas

Jei už sveikatos priežiūrą turėjote mokėti, grįžęs į savo šalį dėl kompensacijos kreipkitės į savo sveikatos draudimo įstaigą.

Paciento mokama dalis

 • Medicininės priežiūros centruose, slaugos ir priežiūros arba reabilitacijos įstaigose teikiamos paslaugos – jums reikia mokėti už maitinimą ir palatą.
 • Gydymas SPA centruose – gydantis SPA centre reikia mokėti dalį maitinimo ir kambario kainos, kuri priklauso nuo kambario patogumų lygio ir gydymo kurso trukmės. Sveikatos ministerija yra nustačiusi mokesčio dydį.
 • Transportas – turite teisę būti nuvežtas greitosios pagalbos transportu iki artimiausios sveikatos priežiūros įstaigos ir atgal, jeigu taip nurodė gydytojas, kurio paslaugos kompensuojamos pagal sveikatos draudimo sistemą, arba valstybės finansuojamas gydytojas ar chirurgas šiais atvejais:
  • nuspręsta, kad jums reikia neatidėliotino gydymo sveikatos priežiūros įstaigoje;
  • jums reikia tęsti esamą gydymą, o dėl ribotų judėjimo galimybių negalite naudotis viešuoju transportu.

Įvykus nelaimingam atsitikimui arba, jei reikia skubios pagalbos, pagalbą nemokamai teikia greitosios medicinos pagalbos tarnybos.

Kitais atvejais jums reikės sumokėti 60 % arba 100 % kainos.


Dializė, deguonis ir chemoterapija

Turite turėti gydytojo, gydančio jus pagal jūsų nacionalinę sveikatos draudimo sistemą, siuntimą.

Kaip prašyti kortelės?


Kas priima kortelę

Gydytojų ir ligoninių sąrašas (tik lenkų k.)

Jei kortelė pamesta ar pavogta

Kontaktinė informacija asmenims, kurių Europos sveikatos draudimo kortelės išduotos Lenkijoje

Centrala Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ) - Departament Współpracy Międzynarodowej
Telefonas +48 (22) 572 62 68
E. paštas ca17@nfz.gov.pl

 

 

Per paskutinius šešis mėnesius susijusių naujienų nebuvo.

Bendrinti šį puslapį