Zastúpenie na Slovensku

Aktuality

Pages

Věra Jourová a Vytenis Andriukaitis
13/10/2017

Nie je správne, aby sa niektorým občanom predávali potraviny, ktoré majú nižšiu kvalitu než potraviny s rovnakým obalom a označením predávané v iných krajinách. Účelom nového usmernenia Komisie pre členské štáty EÚ je preto pomôcť vnútroštátnym orgánom lepšie využívať existujúcu legislatívu EÚ na to, aby rozpoznali a riešili prípady neodôvodnenej dvojakej kvality.

13/10/2017

Už uplynulo 6 rokov od udalostí, ktoré spôsobili pád Radičovej vlády na Slovensku. Stále je to politicky citlivá téma a nechcem ju rozoberať z vnútropolitického hľadiska. Avšak mali by sme sa pozrieť na vyjadrenia z toho obdobia. Hovorilo sa o katastrofických scenároch po prijatí eurovalu, o rozpade Eurozóny, kolapse Grécka a iných európskych krajín. 

Komentár Dušana Chreneka

tank
12/10/2017

Európska únia má pred sebou ďalšiu veľkú výzvu. Prevziať väčšiu zodpovednosť za bezpečnejší život na našom kontinente i za jeho hranicami. Minulotýždňové schválenie bezpečnostnej ako aj obrannej stratégie na Slovensku je dobrým krokom. 

Komentár Dušana Chreneka

Equal Pay Day
10/10/2017

Je škoda, ak sa európske otázky namiesto vecnej diskusie zneužívajú na vnútropolitický boj. Strašenie vyššími európskymi daňami totiž ničím iným nie je.  

Komentár Dušana Chreneka

euro stena graffiti
05/10/2017

Čo majú spoločné organizovaný zločin, hranice a 50 miliárd eur ročne? Odpoveď vás môže prekvapiť. Je to DPH - daň z pridanej hodnoty. Európska komisia preto 4. októbra 2017 predložila plány rozsiahlej reformy v oblasti daní z pridanej hodnoty, najväčšej za posledných 25 rokov.

jedlo v obchode
04/10/2017

Európska komisia koncom septembra vydala súbor usmernení k tomu, ako uplatňovať predpisy EÚ v oblasti potravín a ochrany spotrebiteľa v prípadoch dvojakej kvality výrobkov. Ide o konkrétne rady, ktoré vnútroštátnym orgánom pomôžu určiť, či spoločnosť porušuje právne predpisy EÚ, keď predáva výrobky dvojakej kvality v rôznych krajinách.

Jednotny digitalny trh
02/10/2017

Slovensko napreduje v digitalizácii, avšak táto oblasť vyvoláva aj mnohé oprávnené rozpaky. Ak si chceme udržať konkurencieschopnosť a ťažiť z pridanej hodnoty, ktorú informačné a komunikačné technológie prinášajú, mali by sme v tejto oblasti ešte viac pridať.

Komentár Dušana Chreneka

meranie tlaku
29/09/2017

Podľa prieskumu z roku 2016 konzumuje odporúčaných päť porcií ovocia a zeleniny denne len jeden zo siedmych občanov Únie nad 15 rokov. Navyše v 17 krajinách EÚ trpí viac ako 50 % dospelých osôb nadváhou alebo obezitou, čo je hlavným rizikovým faktorom vzniku srdcovo-cievnych ochorení.

vedec
29/09/2017

V oblasti vedy, výskumu a inovácií Slovensko stále zaostáva. Problémom je financovanie vedy, slabšia koordinácia a špecializácia. V tejto sfére nám pritom Európska únia ponúka významnú pomoc, ktorú by sme nemali prehajdákať. 

Komentár Dušana Chreneka

mobil
27/09/2017

Slováci oceňujú nové výhody telefonovania bez roamingových poplatkov v rámci EÚ. Výsledky najnovšieho prieskumu Eurobarometer ukazujú, že veľká väčšina Slovákov o výhodách bezplatného roamingu vie. Ako ste na tom vy?

Pages