Zastúpenie na Slovensku

Aktuality

Pages

.
07/09/2018

Ani sme sa nenazdali a už tu po letnom "vegetení" máme školopovinný september. Žiaci sa vrátili do školských lavíc a do nového roka budú určite potrebovať aj veľa energie. Preto Európska únia opäť prichádza so svojím programom na podporu konzumácie ovocia, zeleniny a mlieka v školách. Chutné ovocie, zelenina či mliečne výrobky financované Úniou dodajú školákom potrebné vitamíny a živiny, ktoré využijú na podávanie čo najlepších výkonov v školských triedach, telocvičniach, ale aj mimo nich. 

juvenes_translatores_2018_bxl
04/09/2018

Európska komisia spustila prihlasovanie do už v poradí 12. ročníka súťaže Juvenes Translatores! Vyskúšajte si prácu profesionálneho prekladateľa a pocestujte rovno až do Bruselu!

Investovanie peňazí ©iStock
03/09/2018

V blízkej dobe plánuje Zastúpenie Európskej komisie v SR (ZEK) vyhlásiť výberové konanie na mediálnu spoluprácu so slovenskými komerčnými portálmi, ktorých hlavná činnosť nie je exkluzívne alebo primárne informovať iba o dianí v Európskej únii. Spolupráca by mala spočívať v informovaní širokej verejnosti o európskych témach a aktualitách, o existencii oficiálnej webovej stránky ZEK a jej ďalších komunikačných kanáloch, o činnosti ZEK, ako aj aktivitách Európskej komisie a Únie vo všeobecnosti. Cieľová skupina je široká verejnosť. Maximálny rozpočet výberového konania je stanovený na 20.000 EUR (bez DPH) na obdobie január až december 2019. Ak máte záujem byť oslovený v rámci tohto výberového konania, pošlite nám svoj firemný profil spolu s popisom vašich aktivít a kontaktnými údajmi na adresu: comm-rep-sk-procurement@ec.europa.eu do 14.9.2018.

zástava EÚ
03/09/2018

Chcete pracovať pre inštitúcie EÚ? Prihláste sa na výzvu pre zmluvných zamestnancov (CAST Permanent). Podrobné informácie a podmienky nájdete tu. Osobitne dávame do pozornosti výzvu CAST FG I pre manuálnych a pomocných administratívnych pracovníkov EPSO/CAST/P/18/2017, keďže v blízkej budúcnosti budeme hľadať kolegu na pozíciu vodiča. 

drim
30/08/2018

Podunajská informačná platforma pre ekonomickú integráciu migrantov (Danube Region Information Platform for Economic Integration of Migrants - DRIM) je medzinárodný projekt, ktorého hlavným cieľom je lepšia ekonomická integrácia migrantov do prijímajúcej spoločnosti vďaka zjednodušeniu prístupu k informáciám, zamestnaniu a k ostatným službám.

komisárka Bienkowska
26/07/2018

Európska únia včera úspešne vypustila na obežnú dráhu štyri nové satelity pre navigačný systém Galileo, vďaka ktorým bude môcť poskytovať presnejší signál. Urobila tak ďalší krok k tomu, aby sa Galileo stal do roku 2020 najlepším systémom satelitnej navigácie na svete.

Komentár Elżbiety Bieńkowskej

Donald Trump a Jean-Claude Juncker
25/07/2018

Dnes (25. júla 2018) sme sa stretli vo Washingtone, D. C., aby sme začali novú fázu vo vzťahoch medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou – fázu blízkeho priateľstva, silných obchodných vzťahov, z ktorých budú ťažiť obe strany, lepšej spolupráce v záujme globálnej bezpečnosti a prosperity a spoločného boja proti terorizmu.

Praha
16/07/2018

Spôsob, akým Airbnb v súčasnosti uvádza ceny, ako aj niektoré jej zmluvné podmienky, sú v rozpore s právnymi predpismi EÚ (smernicou o nekalých obchodných praktikách, smernicou o nekalých podmienkach v spotrebiteľských zmluvách a s nariadením o uznávaní a výkone rozsudkov). Orgány na ochranu spotrebiteľa v EÚ a Európska komisia preto spoločne požiadali spoločnosť Airbnb, aby poskytovala transparentné informácie o cenách a zladila svoje zmluvné podmienky s predpismi EÚ v oblasti ochrany spotrebiteľa. 

 

Stážistka Lucka so svojou mentorkou Emíliou (DR pre preklad)
16/07/2018

Ak chcete vyskúšať prácu v inštitúciách na nečisto, prihláste sa na platenú stáž (mesačný grant je 1 176,83 EUR).

LGBTI Pride 2018
12/07/2018

Vyspelosť spoločnosti sa pozná aj podľa toho, ako sa správa k menšinám. To neznamená, že akceptovanie inakosti, rešpekt a tolerancia k menšinám  je to isté ako stať sa ich súčasťou. 

Komentár Ladislava Mika

Pages