Zastúpenie na Slovensku

87. Dobré fondy EÚ: cyklotrasa Babia hora

/slovakia/file/87-dobr%C3%A9-fondy-e%C3%BA-cyklotrasa-babia-hora_sk87. Dobré fondy EÚ: cyklotrasa Babia hora

87. Dobré fondy EÚ: cyklotrasa Babia hora
Dobré fondy EÚ: cyklotrasa Babia hora

V lone nádhernej oravskej prírody vznikli kilometre nových cyklotrás typu “singletrack”, ktoré tak prepojili už existujúcu sieť cyklotrás na slovenskej aj poľskej strane. S dĺžkou 9,1 km sa postupne napájajú na ďalších už vybudovaných 30 km trás. 

30/07/2020

Na svoje si tu prídu nielen nároční jazdci, ale aj rodiny s deťmi, keďže v rámci projektu sa buduje viacero okruhov s rôznou náročnosťou a viacerými dĺžkami. Babia Hora Trails zároveň vedie aj cez niekoľko obcí. Cykloturisti tak majú možnosť zastaviť sa napríklad pri prameni Slanej vody - na mieste, kde za čias Rakúsko-Uhorska existovali známe kúpele. Bolo vybudované aj Centrum integrovanej cyklistiky, ktoré poskytuje východiskový bod pre turistov prichádzajúcich do Oravskej Polhory. Centrum poskytuje i tréningovú plochu „pumptrack“, možnosť ísť sa pozrieť na vyhliadkovú vežu a tiež zapožičanie špeciálnych bicyklov pre zdravotne postihnutých. 

Európska únia prispela na tento projekt sumou vyše 810-tisíc eur.

Ďalším videom zo série Dobré fondy EÚ vás prevedie vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku Ladislav Miko.

Ak ste zvedaví a chcete vidieť viac príkladov dobre investovaných európskych prostriedkov na Slovensku, tak neváhajte a kliknite na stránku www.dobrefondy.eu.