Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • vakcina

  Bezpečné vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pre Európanov

  Bezpečná a účinná vakcína je našou najlepšou šancou, ako koronavírus poraziť a vrátiť sa späť do normálneho života.

  Európska komisia neúnavne pracuje na tom, aby zabezpečila dávky potenciálnych vakcín pre všetkých.

 • Euromýty

  Euromýty

  V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/jt-2021-1-s_skJT 2021 1 S

JT 2021 1 S
Juvenes Translatores

Minulý týždeň prebehol náhodný výber škôl, ktoré sa prihlásili do súťaže Juvenes Translatores. Z celkového počtu vyše 1 700 škôl bolo do druhého kola vybraných 705 stredných škôl. Ktoré slovenské školy postúpili tento rok?  

/slovakia/file/vid%C3%ADme-sa-s-r%C3%B3bertom-vassom_skVidíme sa s Róbertom Vassom

Vidíme sa s Róbertom Vassom
Vidíme sa s Róbertom Vassom

„Veľkosť krajiny nedefinuje počet jej obyvateľov, ale počet veľkých myšlienok, ktoré viete v tej krajine vyprodukovať,“ pripomína Róbert Vass.

Podujatia

/slovakia/file/konzultacia-kratkodobe-ubytovanie_skkonzultacia kratkodobe ubytovanie

konzultacia kratkodobe ubytovanie
© Európska únia, 2021

Európska komisia začala verejnú konzultáciu týkajúcu sa krátkodobého prenájmu ubytovania. Zapojte sa do tejto otvorenej konzultácie i vy. Prebieha do 13. decembra 2021. 

Dátum: 
16/09/2021 - 13/12/2021

/slovakia/file/film4energy-s%C3%BA%C5%A5a%C5%BE_skFilm4Energy súťaž

Film4Energy súťaž
Film4Energy súťaž

Veríte tomu, že súčasná mladá generácia môže priniesť zmenu a pričiniť sa o energeticky efektívnejšiu budúcnosť? Podporuje vaša škola energetickú efektívnosť a chráni tak planétu? Zapojte sa do súťaže Európskej komisie „Film4Energy Challenge“, ktorá je určená pre školy v celej Európskej únii. Úlohou súťažiacich je vytvoriť krátke video o význame energetickej účinnosti a výhodách šetrenia energie pre ich školu, obec či mesto. 
 

Dátum: 
01/10/2021 - 15/02/2022