Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • vakcina

  Bezpečné vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pre Európanov

  Bezpečná a účinná vakcína je našou najlepšou šancou, ako koronavírus poraziť a vrátiť sa späť do normálneho života.

  Európska komisia neúnavne pracuje na tom, aby zabezpečila dávky potenciálnych vakcín pre všetkých.

 • Euromýty

  Euromýty

  V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/bratislava-elektri%C4%8Dky-do-d%C3%BAbravky-karlovej-vsi_skBratislava - električky do Dúbravky a Karlovej Vsi

Bratislava - električky do Dúbravky a Karlovej Vsi
Bratislava - električky do Dúbravky a Karlovej Vsi

Ku efektívnej, rýchlej a príjemnej mestskej hromadnej doprave v hlavnom meste Slovenska prispela rekonštrukcia električkovej trate do Karlovej Vsi a Dúbravky, ktorá stála viac ako 66 miliónov eur. Vyše 56 miliónov eur z tejto sumy uhradila Európska únia z eurofondov. 

/slovakia/file/vo%C4%BEby_skVoľby

Voľby
© Európska únia 2021

Férové demokratické debaty a predvolebné kampane spolu s rovnými a slobodnými voľbami vo všetkých štátoch EÚ sú jadrom demokracie - základnej hodnoty Európskej únie.

Podujatia

/slovakia/file/p045949-660902spng_sk.

.
© Európska komisia

Nová verejná konzultácia vyzýva Európanov, aby sa vyjadrili k novej digitálnej dani v EÚ. 

Dátum: 
18/01/2021 - 12/04/2021

/slovakia/file/p044234-47212sjpg_sk.

.
© Európska komisia

Komisia postavila demografiu do popredia politického programu EÚ. Správa Komisie z júna 2020 o vplyve demografických zmien ukázala, že za posledných 50 rokov sa stredná dĺžka života pri narodení zvýšila približne o 10 rokov. Prvým výsledkom tejto správy je zelená kniha o starnutí, ktorou sa otvára i verejná konzultácia o starnutí v Európe. Vyjadrite sa aj vy. 

Dátum: 
27/01/2021 - 21/04/2021