Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • vakcina

  Bezpečné vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pre Európanov

  Bezpečná a účinná vakcína je našou najlepšou šancou, ako koronavírus poraziť a vrátiť sa späť do normálneho života.

  Európska komisia neúnavne pracuje na tom, aby zabezpečila dávky potenciálnych vakcín pre všetkých.

 • Euromýty

  Euromýty

  V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/rozh%C4%BEad%C5%88u-pri-obci-cerov%C3%A1_skrozhľadňu pri obci Cerová

rozhľadňu pri obci Cerová
rozhľadňu pri obci Cerová

Na severnom okraji chránenej krajinnej oblasti Malé Karpaty, pri obci Cerová, stojí malá ale veľmi zaujímavá rozhľadňa. Bola postavená vďaka cezhraničného programu EÚ Interreg, do ktorého sa zapojili obce na slovenskej ale aj na českej strane hranice. 

/slovakia/file/s%C3%BA%C5%A5a%C5%BE-o-ekologick%C3%BD-keepcup-%C2%A0pl%C3%A1ten%C3%BA-ta%C5%A1ku-v%C3%BDhra-sa-m%C3%B4%C5%BEe-l%C3%AD%C5%A1i%C5%A5-od-fotografie-ktor%C3%A1-je-len_skSúťaž o ekologický keepcup a plátenú tašku (výhra sa môže líšiť od fotografie, ktorá je len ilustračná)

Súťaž o ekologický keepcup a plátenú tašku (výhra sa môže líšiť od fotografie, ktorá je len ilustračná)
Súťaž o ekologický keepcup a plátenú tašku (výhra sa môže líšiť od fotografie, ktorá je len ilustračná)

Od začiatku júla sme sa vďaka Európskej únii rozlúčili s niektorými jednorazovými plastami. Vďaka tomuto kroku budeme o trocha priateľskejší k prírode. Napíšte nám, ako sa vy sami snažíte prispievať k udržateľnejšiemu svetu. Nezáleží na tom, či separujete odpad, zanevreli ste na „igelitky“ alebo nekupujete balenú vodu. Stačí, keď nám o tom dáte vedieť na našich sociálnych sieťach v komentári pod súťažným príspevkom a môžete vyhrať produkty, ktoré dajú jasne najavo váš postoj. 

Podujatia

/slovakia/file/p045067-127842s1jpg_sk.

.
© Európska únia, 2020

Je tu príležitosť vyjadriť sa k revízii usmernení EÚ o štátnej podpore v sfére energetiky a životného prostredia. Urobiť tak môžete oddnes vo verejnej konzultácii do 2. augusta 2021.  

Dátum: 
07/06/2021 - 02/08/2021

/slovakia/file/p036144000401-704712sjpg-0_sk.

.
© Európska únia, 2018

Je tu ďalšia príležitosť pre rozvoj kultúry. Európska komisia zverejnila výzvy, ktoré môžu využiť kultúrne a kreatívne sektory. Zistite o nich viac.  

Dátum: 
23/06/2021 - 30/09/2021