Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Juncker

  Správa o stave Únie 2017

  V stredu 13. septembra 2017 predniesol predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker v Európskom parlamente svoj každoročný prejav o stave Európskej únie.
  V tomto prejave je zhrnutá súčasná politická a ekonomická situácia v Európe. Je to príležitosť na zhodnotenie činnosti EÚ v uplynulom roku a vytýčenie priorít na nasledujúci rok.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
SOTEU 2017
22/09/2017

V stredu 13. septembra 2017 predniesol predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker v Európskom parlamente svoj každoročný prejav o stave Európskej únie.

zástava EÚ
16/09/2017

Keď pred rokom šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker v prejave pred europoslancami prednášal správu o stave Únie, jeho diagnóza znela stroho. EÚ sa podľa neho ocitla v nebývalej existenčnej kríze. 

Komentár Dušana Chreneka

Podujatia
Športujúce mesto 2017

Európska komisia už po tretíkrát vyhlásila Európsky týždeň športu, ktorý sa tento rok uskutoční 23.-30. september v 32 krajinách Európy. Aktivity na Slovensku odštartuje 24. septembra 2017 open-air podujatie Bratislava - športujúce mesto v Sade Janka Kráľa.

Date:
 • 24/09/2017
Venue:
Bratislava
Európsky deň jazykov 2017

Posledný septembrový utorok sa bude v celej Európe oslavovať Európsky deň jazykov. 26. septembra sa aj Hviezdoslavovo námestie v Bratislave bude ozývať rôznojazyčným štebotom žiakov a študentov škôl z celého regiónu. 

Date:
 • 26/09/2017
Venue:
Bratislava