Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Správa o stave Únie 2018

  Správa o stave Únie 2018

  V stredu 12. septembra 2018 predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker predniesol v hlavnej rokovacej sále Európskeho parlamentu svoju každoročnú správu o stave Únie.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
SBA 2018
05/10/2018

Štvrtá priemyselná revolúcia zásadným spôsobom mení priemysel, ako ho poznáme dnes. Výsledkom sú nové technológie a inovatívne ekosystémy. Batérie – ako strategická technológia pre prechod na čisté energetické systémy a čistú mobilitu – predstavujú jej neodmysliteľnú súčasť. 

EDLangs
26/09/2018

Študujete na vysokej škole a chceli by ste ísť zadarmo do Paríža, Krakowa, Sieny alebo si zveľadiť svoje znalosti na kurze nemčiny?