Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Pohoda 2018 slider

  Zastavte sa na Pohode v EUrópa stage

  Pozývame vás na ďalší ročník najväčšieho hudobného festivalu Pohoda, ktorý sa uskutoční na trenčianskom letisku od 5. do 7. júla 2018. Okrem kvalitnej hudby vás na ňom čaká atraktívny a bohatý program, ktorý aj tento rok pripravilo Zastúpenie Európskej komisie. 

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
komisárka Bienkowska
26/07/2018

Európska únia včera úspešne vypustila na obežnú dráhu štyri nové satelity pre navigačný systém Galileo, vďaka ktorým bude môcť poskytovať presnejší signál. Urobila tak ďalší krok k tomu, aby sa Galileo stal do roku 2020 najlepším systémom satelitnej navigácie na svete.

Komentár Elżbiety Bieńkowskej

Donald Trump a Jean-Claude Juncker
25/07/2018

Dnes (25. júla 2018) sme sa stretli vo Washingtone, D. C., aby sme začali novú fázu vo vzťahoch medzi Spojenými štátmi a Európskou úniou – fázu blízkeho priateľstva, silných obchodných vzťahov, z ktorých budú ťažiť obe strany, lepšej spolupráce v záujme globálnej bezpečnosti a prosperity a spoločného boja proti terorizmu.

Podujatia
EUdatathon

Úrad pre vydávanie publikácií Európskej únie organizuje druhý ročník súťaže EU Datathon, ktorá zdôrazňuje, aký potenciál má prepojenie dát generovaných na úrovni EÚ a v jednotlivých členských štátoch. Toto podujatie sa začalo v máji 2018 a jeho záverečná časť sa uskutoční 2. októbra 2018 v Bruseli.

Dátum:
 • 31/05/2018 to 02/10/2018
Miesto:
EUdatathon
Kremnické gagy 2018

24. až 26. júla 2018 povedú všetky cesty do Kremnice! Pýtate sa prečo? Nielen, že je Kremnica skutočne malebné mesto, ktoré je lákavým kultúrnym a rekreačným bodom na turistickej mape Slovenska, ale aj kvôli obľúbenému, už 38.ročníku, Európskeho festivalu humoru a satiry Kremnické gagy.

 

Dátum:
 • 24/08/2018 to 26/08/2018
Miesto:
.