Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Debata o budúcnosti Európy slider

  Diskutujte s nami o budúcnosti Európy

  Ticho nič nevyrieši! Len diskusiou sa posúvame ďalej. Váš názor je dôležitý. Príďte diskutovať o budúcnosti Európskej únie spolu s Európskou komisiou.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
11/12/2017

Summit Jedna planéta pod taktovkou francúzskeho prezidenta Macrona prispeje k napĺňaniu klimatických cieľov.

Komentár Maroša Šefčoviča

Európsky rok kultúrneho dedičstva 2018
07/12/2017

Kultúrne dedičstvo formuje náš každodenný život a v Európe nás obklopuje na každom kroku: vo väčších aj v menších mestách, v prírode aj na archeologických náleziskách. Nachádzame ho nielen v literatúre, umení a predmetoch, ale aj v remeslách, ktoré nám odovzdávajú naši predkovia, v príbehoch, ktoré rozprávame svojim deťom, v jedle, ktoré si vychutnávame, a vo filmoch, ktoré sledujeme a v ktorých sa spoznávame.

Podujatia
industry days

Zapojte sa do organizácie podujatí počas týždňa priemyslu, ktorý sa uskutoční 19.-23. februára 2018. Môžete zorganizovať workshop ako súčasť Európských dní priemyslu v Bruseli (22. februára 2018) alebo sa rozhodnúť pripraviť lokálne podujatie.

Dátum:
 • 22/11/2017 to 08/01/2018
Miesto:
.
agriculture

Európska komisia každoročne počas jesene uverejňuje nové výzvy na grantové projekty, ktoré sa týkajú informačných kampaní o spoločnej poľnohospodárskej politike. 

Dátum:
 • 27/11/2017 to 26/12/2017
Miesto:
.