Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Logo Europe Direct

  Výzva na prevádzkovanie centier EUROPE DIRECT

  Európska komisia prostredníctvom svojho Zastúpenia na Slovensku vypisuje výzvu na predloženie návrhov s cieľom vybrať partnerské subjekty, ktoré budú môcť v rokoch 2018 – 2020 prevádzkovať informačné centrá EUROPE DIRECT. Posledný termín na podanie žiadosti je 14. september 2017.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
21/07/2017

Poznáte to určite z televíznych správ. Ozbrojené  konflikty v Sýrii, Iraku či na Ukrajine sa ťahajú už roky, denne v nich umierajú ľudia a zástupy ďalších prichádzajú o domovy. Niektorí z nás sa možno upokojujú tým, že tieto konflikty sú od nás ďaleko a až tak sa nás netýkajú. Je to ale skutočne tak? 

Komentár Dušana Chreneka

20/07/2017

Európsky hospodársky a sociálny výbor vyhlásil súťaž o Cenu pre občiansku spoločnosť za rok 2017, ktorej cieľom je oceniť najlepšie projekty zamerané na integráciu ľudí na trh práce.

 

 

PODUJATIA

Onedlho tu máme ďalší ročník najväčšieho hudobného festivalu Pohoda. Okrem kvalitnej hudby vás na ňom čaká atraktívny a bohatý program, ktorý aj tento rok pripravilo Zastúpenie Európskej komisie. Určite sa preto nezabudnite zastaviť na zaujímavých diskusiách v stane EUrópa stage, skúsiť si niektorú z našich zábavných súťaží v susednej EÚ info zóne, kde sa tiež môžete dozvedieť užitočné veci o Európskej únii a prípadne aj vyhrať zaujímavé ceny.

Date:
06/07/2017 - 08/07/2017 - -
Time:
- - 15:00 - 23:00

Prihláste sa na tretiu Letnú školu pre vedcov a tvorcov politík v Senci, ktorú organizujú od 6. do 8. júla 2017 Spoločné výskumné centrum Európskej komisie (JRC) spolu s Medzinárodnou sieťou pre vedecké poradenstvo (INGSA) a Slovenskou akadémiou vied (SAV).

Date:
06/07/2017 - 08/07/2017 - -
Time:
- - 9:00 - 17:00