Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Covid19

  Opatrenia v reakcii na koronavírus

  Európska komisia pracuje na všetkých frontoch, aby podporila úsilie o boj proti šíreniu nákazy koronavírusom (COVID-19). Zahŕňa to prebiehajúcu koordináciu s členskými štátmi v záujme výmeny informácií, posudzovania potrieb a zabezpečenia koherentnej celoeurópskej reakcie. 

 • Euromýty

  Euromýty

  V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/87-dobr%C3%A9-fondy-e%C3%BA-cyklotrasa-babia-hora_sk87. Dobré fondy EÚ: cyklotrasa Babia hora

87. Dobré fondy EÚ: cyklotrasa Babia hora
Dobré fondy EÚ: cyklotrasa Babia hora

V lone nádhernej oravskej prírody vznikli kilometre nových cyklotrás typu “singletrack”, ktoré tak prepojili už existujúcu sieť cyklotrás na slovenskej aj poľskej strane. S dĺžkou 9,1 km sa postupne napájajú na ďalších už vybudovaných 30 km trás. 

/slovakia/file/eu-my-region_skEU in my region

EU in my region
EU in my region

Dobré príbehy nám jednoducho nehovoria len niečo, čo ešte nevieme. Zdieľajú nápady, skúsenosti a dokonca aj názory. Sú jednoduché a konkrétne. Môžu byť zábavné a zároveň náučné, pochopiteľné pre všetkých a nezabudnuteľné. Podeľte sa o tie vaše s nami.

Podujatia

/slovakia/file/photo-boards-d0xqqszovws-unsplashajpg_sk.

.
.

Prispejte svojím názorom či skúsenosťami k zostaveniu novej EÚ stratégie prispôsobenia sa zmene klímy. 

Dátum: 
14/05/2020 - 20/08/2020

/slovakia/file/thermometer-medical-pills-139398sjpg_sk.

.
© Pexels

Súčasná kríza vyvolaná pandémiou COVID-19 nám ukázala, že v EÚ potrebujeme vedieť za každých okolností zabezpečiť dostupnosť liekov vrátane vakcín. Komisia preto prichádza s novou farmaceutickou stratégiou. Pri jej príprave spolupracuje s verejnosťou, odborníkmi i všetkými zainteresovanými stranami. Preto chce poznať aj vaše názory na najlepší spôsob riešenia problémov súvisiacich s liekmi v EÚ. 

Dátum: 
16/06/2020 - 15/09/2020