Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Europe Direct logo web baner

  Grantová výzva na centrá EUROPE DIRECT

  Vyhlasujeme výzvu na predkladanie návrhov na výber partnerov, ktorí budú prevádzkovať centrá EUROPE DIRECT v období 2021 - 2025. Úspešní žiadatelia budú mať nárok na grant od Európskej komisie na akciu, čo im umožní vykonávať rôzne informačné činnosti o EÚ a činnosti v oblasti občianskej angažovanosti ako centrum EUROPE DIRECT.

 • Euromýty

  Euromýty

  V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/roma-spirit-2020_skRoma Spirit 2020

Roma Spirit 2020
© Roma Spirit 2020

12. ročník ocenenia Roma Spirit bol úspešne otvorený. Hľadajú sa ľudia, organizácie a činy, ktoré sa aktívne podieľajú na zlepšení situácie Rómov na Slovensku. Ak poznáte niekoho vo vašom okolí, kto by si toto ocenenie zaslúžil, neváhajte a nominujte ho na ocenenie Roma Spirit 2020.

/slovakia/file/my-galileo-solution_skMy Galileo Solution

My Galileo Solution
My Galileo Solution

Európska agentúra pre Globálny satelitný navigačný systém (GSA) zahájila súťaž MyGalileoSolution, pre európskych inovátorov a podnikateľov, ktorí prídu s nápadmi na využitie navigačného systému Galileo v lokalizačných službách, ako sú napríklad aplikácie pre chytré telefóny, prenosnú elektroniku, aplikácie pre správu majetku, trasovanie či robotiku.

Podujatia

/slovakia/file/veronika-koroleva-f7hv6nsbm3c-unsplashsjpg_sk.

.
©Unsplash

Aká by mala byť nová európska spotrebiteľská politika? Je tu príležitosť prispieť k jej formovaniu! Vyjadrite sa vo verejnej konzultácii k jej jednotlivým aspektom.  

Dátum: 
30/06/2020 - 06/10/2020

/slovakia/file/p0146760002hsjpg_sk.

.
© Európska komisia

Zaujímate sa o obnoviteľné zdroje energie? Je tu pre vás príležitosť vyjadriť svoj názor a prispieť tak k formovaniu novej stratégie EÚ pre energiu z obnoviteľných zdrojov na mori. 

Dátum: 
16/07/2020 - 24/09/2020