Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • HejtEUr

  Nabrúsený na Brusel : bizarnému HejtEUrovi prekáža všetko!

  Už dlhší čas sme na Slovensku svedkami ostrej výmeny názorov medzi priaznivcami Európskej únie a jej odporcami. Nový bloger HejtEUr sa naváža do Únie skutočne netradičným spôsobom. O čo mu ide?

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
supermarket
24/06/2019

Európska komisia uverejnila výsledky celoúnijnej testovacej kampane týkajúcej sa potravinových výrobkov, z ktorých vyplýva, že niektoré výrobky s rovnakou alebo podobnou značkou majú odlišné zloženie.

Dobré fondy EÚ – Bojnický zámok
20/06/2019

Navštívili ste už niekedy jednu z najznámejších pamiatok na celom Slovensku – Bojnický zámok? Aj vďaka prostriedkom z Európskej únie bolo možné zrekonštruovať jednu z veží tohto historického klenotu.

Podujatia
Pohoda 2018

Každý si zaslúži aspoň chvíľku pohody. Tá veľká hudobná, veselá a nespútaná festivalová Pohoda sa už živelne rúti a stiahne nás do svojho víru už 11. júla 2019! Neubráni sa jej opäť ani Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku, ktoré na nej bude prítomné aj tento rok!

VEĽKÁ SÚŤAŽ O LÍSTKY NA POHODU!!!

Dátum:
 • 11/07/2019 - 13/07/2019
Miesto:
Pohoda festival, Trenčín