Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Logo Europe Direct

  Výzva na prevádzkovanie centier EUROPE DIRECT

  Európska komisia prostredníctvom svojho Zastúpenia na Slovensku vypisuje výzvu na predloženie návrhov s cieľom vybrať partnerské subjekty, ktoré budú môcť v rokoch 2018 – 2020 prevádzkovať informačné centrá EUROPE DIRECT. Posledný termín na podanie žiadosti je 14. september 2017.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

News
Juncker's reaction on Barcelona attack
18/08/2017

Po teroristickom útoku v Barcelone cítiť hlboký zármutok. Úprimnú sústrasť rodinám a blízkym obetí. 

02/08/2017

Dnes (2. augusta) si Európska komisia pripomína Pamätný deň rómskeho holokaustu, aby si tak uctila pamiatku tisícok obetí rómskeho pôvodu, ktoré prišli o život počas druhej svetovej vojny. 

Events

Koniec letných prázdnin je už tradične spätý s populárnou poľnohospodárskou a potravinárskou výstavou AGROKOMPLEX. Inak tomu nebude ani tento rok, kedy sa od 17. do 20. augusta 2017 uskutoční už 44. ročník tejto medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstavy. 

Date:
 • 17/08/2017 to 20/08/2017
Venue:
Nitra

Prvý septembrový víkend, v dňoch od 1. do 3. septembra 2017, sa uskutoční 37. ročník Európskeho Festivalu humoru a satiry - Kremnické Gagy, ktorý už tradične láka divákov a umelcov z celej Európy.

Date:
 • 01/09/2017 to 03/09/2017
Venue:
Kremnica