Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

  • Ekonomika

    Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

  • Kontakt

    Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

  • Café Európa

    Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
cesta
25/07/2016

Chcete si na dovolenke prenajať auto? Cestujete s domácim miláčikom? Potrebujete si v zahraničí v lekárni vyzdvihnúť lieky, ktoré vám predpísal doma lekár? Prečítajte si 10 základných rád, na ktoré by ste nemali zabúdať, ak sa chystáte na dovolenku v rámci EÚ.

21/07/2016

Slováci považujú za najväčší prínos členstva v EÚ slobodné cestovanie a voľný pohyb v rámci EÚ. Pozitívne hodnotia aj spoločnú menu, eurofondy a možnosť študovať v zahraničí. Prezradili to výsledky dotazníka, ktorý mali možnosť návštevníci festivalu Pohoda anonymne vyplniť v stane Zastúpenia Európskej komisie. 

PODUJATIA

Potrebujete sa poradiť o európskom práve kvôli škole či práci? Chcete vedieť viac o tom, ako si vyhľadávať informácie o európskej legislative? Ak áno, pozývame vás v septembri 2016 do Viedne.

Date:
22/09/2016 - 23/09/2016 - -
Time:
- - 14:00 - 17:00
obchodné dohody EÚ

Vo štvrtok 22. septembra 2016 bude Európska komisárka pre obchod Cecilia Malmströmová hostiť v Bratislave konferenciu na tému "Obchodné dohody EÚ v praxi – ako ich nastaviť tak, aby boli prínosom". 

Date:
22/09/2016
Time:
- - 10:00 - 18:00