Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • vakcina

  Bezpečné vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pre Európanov

  Bezpečná a účinná vakcína je našou najlepšou šancou, ako koronavírus poraziť a vrátiť sa späť do normálneho života.

  Európska komisia neúnavne pracuje na tom, aby zabezpečila dávky potenciálnych vakcín pre všetkých.

 • Euromýty

  Euromýty

  V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/umel%C3%A1-inteligencia_skUmelá inteligencia

Umelá inteligencia
© Európska únia 2017

Chcete sa dozvedieť, ako funguje umelá inteligencia? Zapojte sa do online kurzu cez medzinárodný akreditovaný osvetový program Elements of AI. 

/slovakia/file/vid%C3%ADme-sa-s-petrom-pellegrinim_skVIDÍME SA s Petrom Pellegrinim

VIDÍME SA s Petrom Pellegrinim
VIDÍME SA s Petrom Pellegrinim

„Ak by sa Slovensku do budúcna darilo pripravovať dobré dokumenty s presahom dlhším, ako je jedno volebné obdobie, nasledujúce vlády by potom nemali tieto dokumenty neustále prekopávať a meniť ich na svoj obraz, ale jednoducho pokračovať, dokončiť robotu,“ pripomína v súvislosti s plánom obnovy Peter Pellegrini.

Podujatia

/slovakia/file/p044234-47212sjpg_sk.

.
© Európska komisia

Komisia postavila demografiu do popredia politického programu EÚ. Správa Komisie z júna 2020 o vplyve demografických zmien ukázala, že za posledných 50 rokov sa stredná dĺžka života pri narodení zvýšila približne o 10 rokov. Prvým výsledkom tejto správy je zelená kniha o starnutí, ktorou sa otvára i verejná konzultácia o starnutí v Európe. Vyjadrite sa aj vy. 

Dátum: 
27/01/2021 - 21/04/2021

/slovakia/file/p040633-190114sjpg_sk.

.
© Európska komisia

Vyjadrite sa k pravidlám EÚ o zdaňovaní cezhraničných nákupov alkoholických nápojov a cigariet. 

Dátum: 
29/01/2021 - 23/04/2021