Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Michal Miadok

  Zoznámte sa s európskymi bežnými hrdinami

  Tisíce obyvateľov z rôznych európskych krajín spolupracujú na zaistení bezpečnosti pre vás a vašu rodinu. Netúžia po uznaní, len si robia spoju prácu. EÚ týchto ľudí každý deň podporuje, spája a umožňuje ich cezhraničnú spoluprácu pri našej ochrane. Zoznámte sa so svojimi miestnymi hrdinami.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
cyklotrasa medzi Spišskou Belou a Tatranskou Kotlinou
14/02/2019

Nádherná cyklotrasa, ktorá spája Spišskú Belú s Tatranskou Kotlinou, ponúka čarokrásne výhľady na naše Tatry. Poznáte toto miesto? 

.
14/02/2019

V sobotu 25.mája 2019 bude po prezidentských voľbách na Slovensku pokračovať volebná horúčka, tento raz v podobe eurovolieb. V dôsledku vystúpenia Spojeného kráľovstva z Európskej únie budeme namiesto doterajších 13 slovenských europoslancov voliť dokonca o jedného viac, čiže 14 slovenských kandidátov.

Podujatia
.

Európska komisia spustila začiatkom januára 2019 verejnú konzultáciu s cieľom zhromaždiť informácie o vplyve pravidiel EÚ, ktoré sa týkajú rovnakého odmeňovania. 

Dátum:
 • 11/01/2019 - 04/04/2019
Miesto:
.
.

Patríte medzi fanúšikov európskych filmov? Chcete zistiť ako dobre sa v nich vyznáte a ako odmenu za váš prehľad vyhrať výlet na tohtoročný filmový festival do Cannes? Potom tu pre vás máme tretiu edíciu súťaže #euFilmContest!  

Dátum:
 • 17/01/2019 - 19/03/2019
Miesto:
.