Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Covid19

  Opatrenia v reakcii na koronavírus

  Európska komisia koordinuje spoločnú európsku reakciu na pandémiu koronavírusu. Prijímame rázne opatrenia na posilnenie našich sektorov verejného zdravia a na zmiernenie sociálno-ekonomického vplyvu v Európskej únii. Mobilizujeme všetky prostriedky, ktoré máme k dispozícii, aby sme pomohli našim členským štátom pri koordinácii ich vnútroštátnych reakcií a aby sme poskytovali objektívne informácie o šírení vírusu a účinnom úsilí o jeho obmedzenie. 

 • Euromýty

  Euromýty

  V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/p045972-560085sjpg_sk.

.
© European Commission

Známe energetické štítky EÚ na elektrických spotrebičoch sa odejú do nových šiat. Budú ešte prehľadnejšie a lepšie prispôsobené na súčasné spotrebiče, ale aj na ich nové generácie, ktoré už klopú na dvere. Vysvetlíme vám aké zmeny nás čakajú.   

/slovakia/file/spravaokvaliteveuropskychmestach1jpg_sk.

.
© Pexels and Unsplash

Sú obyvatelia európskych miest spokojní s ich mestami? Čo sa im na nich najviac páči a kde sú hlavné nedostatky? A čo Bratislava a Košice? Ako ich zhodnotili ich vlastní obyvatelia? Odpovede prináša aj nová správa Európskej komisie o kvalite života v európskych mestách 2020. 

Podujatia

/slovakia/file/p044764-82297sjpg_sk.

.
© Európska komisia

Európska komisia otvorila verejnú konzultáciu k svojej novej iniciatíve zameranej na dlhodobú víziu pre vidiecke oblasti. Cieľom tejto konzultácie je zhromaždiť názory Európanov na súčasné príležitosti a výzvy týkajúce sa európskeho vidieka. Staňte sa aj vy tvorcami dlhodobej vízie EÚ pre európsky vidiek.  

Dátum: 
07/09/2020 - 30/11/2020

/slovakia/file/lingvakv%C3%ADz_sklingvakvíz

lingvakvíz
lingvakvíz

Tento rok budú môcť Slováci osláviť Európsky deň jazykov (26. septembra) z pohodlia svojho domova. Nový celoslovenský jazykový LingvaKvíz (https://kviz.lingvafest.sk/) umožní zlepšiť si svoje znalosti v cudzích jazykoch všetkým Slovákom zábavnou formou aj napriek súčasnej pandémii.

Dátum: 
25/09/2020 - 24/10/2020