Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Deň Európy 2018

  Deň Európy 2018

  Príďte s nami osláviť narodeniny Európskej únie – Deň Európy 2018! Budeme sa na vás tešiť v 3 slovenský mestách – Košiciach, Prešove a Bratislave.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
Maroš Šefčovič
17/05/2018

Cieľom 3. balíka opatrení Európa v pohybe je ponúknuť všetkým európskym občanom bezpečnejšiu premávku, ekologickejšie vozidlá a vyspelejšie technologické riešenia, a zároveň podporiť konkurencieschopnosť priemyslu EÚ. 

Zapojte sa aj vy do výzvy #Ode2Joy
17/05/2018

Pri príležitosti Európskeho roka kultúrneho dedičstva 2018 vyzýva organizácia Europa Nostra a jej predseda Maestro Plácido Domingo všetkých európskych občanov, aby sa zapojili do výzvy #Ode2Joy (Óda na radosť).

Podujatia
EU-Australia Leadership Forum

Máte ambíciu stať sa v budúcnosti lídrom? Ak áno, tak tu máme pre vás zaujímavú ponuku. Projekt s názvom EU-Australia Leadership Forum hľadá potencionálnych mladých lídrov, ktorí sa budú môcť zúčastniť od 18. do 22. novembra 2018 v Bruseli Fóra pre budúcich lídrov.

Dátum:
 • 16/04/2018 to 31/05/2018
Miesto:
Brusel, Belgicko
Minifestival 7x7

Od štvrtka 3. mája do 20. júna bude na Slovensku prebiehať putovný Minifestival európskeho filmu 7x7 2018! Ide už o 12. ročník tohto filmového festivalu. Festival je realizovaný pod záštitou predsedu vlády SR Petra Pellegriniho a vedúceho Zastúpenia Európskej komisie v SR Ladislava Miku.

Dátum:
 • 03/05/2018 to 20/06/2018
Miesto:
.