Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Logo Europe Direct

  Výzva na prevádzkovanie centier EUROPE DIRECT

  Európska komisia prostredníctvom svojho Zastúpenia na Slovensku vypisuje výzvu na predloženie návrhov s cieľom vybrať partnerské subjekty, ktoré budú môcť v rokoch 2018 – 2020 prevádzkovať informačné centrá EUROPE DIRECT. Posledný termín na podanie žiadosti je 14. september 2017.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
21/07/2017

Poznáte to určite z televíznych správ. Ozbrojené  konflikty v Sýrii, Iraku či na Ukrajine sa ťahajú už roky, denne v nich umierajú ľudia a zástupy ďalších prichádzajú o domovy. Niektorí z nás sa možno upokojujú tým, že tieto konflikty sú od nás ďaleko a až tak sa nás netýkajú. Je to ale skutočne tak? 

Komentár Dušana Chreneka

20/07/2017

Európsky hospodársky a sociálny výbor vyhlásil súťaž o Cenu pre občiansku spoločnosť za rok 2017, ktorej cieľom je oceniť najlepšie projekty zamerané na integráciu ľudí na trh práce.

 

 

PODUJATIA

Prihláste sa na tretiu Letnú školu pre vedcov a tvorcov politík v Senci, ktorú organizujú od 6. do 8. septembra 2017 Spoločné výskumné centrum Európskej komisie (JRC) spolu s Medzinárodnou sieťou pre vedecké poradenstvo (INGSA) a Slovenskou akadémiou vied (SAV).

Date:
06/09/2017 - 08/09/2017 - -
Time:
- - 9:00 - 17:00

Onedlho tu máme ďalší ročník najväčšieho hudobného festivalu Pohoda. Okrem kvalitnej hudby vás na ňom čaká atraktívny a bohatý program, ktorý aj tento rok pripravilo Zastúpenie Európskej komisie. Určite sa preto nezabudnite zastaviť na zaujímavých diskusiách v stane EUrópa stage, skúsiť si niektorú z našich zábavných súťaží v susednej EÚ info zóne, kde sa tiež môžete dozvedieť užitočné veci o Európskej únii a prípadne aj vyhrať zaujímavé ceny.

Date:
06/07/2017 - 08/07/2017 - -
Time:
- - 15:00 - 23:00