Zastúpenie na Slovensku

Správa o stave Únie 2018

/slovakia/file/soteu2018png_sksoteu_2018.png

Správa o stave Únie 2018
.

V stredu 12. septembra 2018 predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker prednesie v hlavnej rokovacej sále Európskeho parlamentu svoju každoročnú správu o stave Únie.

Dátum: 
12/09/2018 - 09:00 - 12:00

V minuloročnom prejave predseda Juncker načrtol svoju predstavu o tom, ako by sa mohla Európska únia vyvíjať do roku 2025. Sprevádzali ho konkrétne iniciatívy v oblasti obchodu, preverovania investícií, kybernetickej bezpečnosti, priemyslu a údajov. Tohtoročný prejav sa nesie v znamení budúcoročných volieb do Európskeho parlamentu a prebiehajúcej diskusie o budúcnosti Európskej únie s 27 členmi. Aj tento prejav budú sprevádzať nové návrhy, vďaka ktorým slová nájdu okamžité vyjadrenie v činoch.

V správe o stave Únie sa každý rok bilancujú úspechy dosiahnuté v predchádzajúcom roku a predstavujú priority na nasledujúci rok. Predseda Komisie v správe zároveň načrtáva, ako bude Komisia riešiť najpálčivejšie výzvy, ktorým čelí Európska únia. Po prejave nasleduje rozprava v pléne. To predstavuje začiatok dialógu s Európskym parlamentom a Radou na účely prípravy pracovného programu Komisie na nasledujúci rok.

SLEDUJTE PREJAV NAŽIVO

Prejav o stave Únie (s obrázkami, diagramami a rôznymi inými vizuálnymi prvkami) budeme naživo vysielať cez Facebook LIVE na tejto stránke.

Prejav sa okrem toho bude naživo vysielať v 23 rôznych jazykoch na osobitnom webovom sídle: [http://ec.europa.eu/soteu2018]