Zastúpenie na Slovensku

13. septembra prednesie Juncker svoj tradičný prejav o stave Únie

/slovakia/file/junckervepjpg_skjuncker_v_ep.jpg

V stredu 13. septembra 2017 prednesie predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker na pôde Európskeho parlamentu (EP) svoj tradičný prejav o stave Únie. 

Dátum: 
13/09/2017 - 09:00

Jean-Claude Juncker sa počas prejavu obzrie za úspechmi za posledný rok a uvedie hlavné priority na ďalších 12 mesiacov. Predseda EK tiež predostrie najvážnejšie výzvy, ktorým Európska únia v súčasnosti čelí. Tohtoročná správa o stave Únie bude reflektovať kontext meniaceho sa politického a hospodárskeho prostredia a reakcie EÚ na zaistenie bezpečnej, prosperujúcej a inkluzívnej budúcnosti Európy.

PRIAMY PRENOS

Po Junckerovej správe bude nasledovať plenárna schôdza parlamentu. Správa o stave Únie už tradične odštartuje dialóg medzi EP a Radou, ktorý podľa Lisabonskej zmluvy slúži ako príprava na pracovný program Komisie na rok 2018.

PRIAMY PRENOS z Junckerovho vystúpenia v Európskom parlamente môžete sledovať 13. septembra 2017 aj tu.

Sledujte viac o správe o stave Únie na sociálnych sieťach pod hashtagom #SOTEU. Viac sa dočítate na webe https://ec.europa.eu/commission/state-union-2017_sk    

Pozrite si tiež správu o stave Únie, ktorú vlani predniesol predseda Európskej komisie a prečítajte si o nej všetko podstatné (celý prejav v slovenčine).