Zastúpenie na Slovensku

Po dvoch rokoch sme opäť fyzicky na Pohode!

/slovakia/file/pohoda-2021_skPohoda 2021

Pohoda 2021
@ Európska komisia, 2019

Nebolo to síce sto rokov samoty, ale veľmi sa tešíme, že po dlhšej prestávke vynútenej globálnou pandémiou sa opäť vraciame aj s našou EÚ Fun zónou a diskusiami Café Európa na obľúbený slovenský festival Pohoda. Pripravili sme pre vás veľa zábavy, máme aj všetky potrebné a užitočné informácie o tom, čo vás o EÚ zaujíma a už sa nevieme dočkať, kedy sa s vami na Pohode stretneme. 

Dátum: 
07/07/2021 - 11/07/2021

Sú to už dlhé dva roky, čo sme sa naposledy videli na festivale Pohoda. To, že sa Pohoda tento rok bude môcť konať aspoň v upravenej podobe, bolo pre všetkých výbornou správou. Prípravy našej EÚ Fun zóny sú už v plnom prúde, aby sme sa vám od 7. do 11. júla 2021 predstavili v plnej paráde na tohtoročnom festivale. Zabavíte sa u nás so súťažami, ktoré otestujú vaše vedomosti a šikovnosť. Motiváciou súťažiť budú pre vás nielen zaujímavé odmeny, ale veríme, že aj príjemne strávený čas s nami a obohatenie sa o informácie, ktoré ani neviete, kedy a kde všade budete môcť využiť. 

Keď už je reč o vedomostiach a zaujímavých informáciách, ani tento rok nebude v našom stane chýbať Európske koleso šťastia! Je to naša šampiónska atrakcia, ktorá vždy priláka množstvo návštevníkov našej EÚ Fun zóny. Príďte si ním zatočiť i vy a otestujte si, ako dobre poznáte krajiny EÚ, ako aj Úniu samotnú.  

Stretnutia s vami na festivale budú tento rok aj výbornou príležitosťou, aby sme sa porozprávali o tom, čo sa vám na EÚ páči, čo by ste na nej zmenili, kde by mala pridať a kde zase ubrať. Budeme radi, ak sa zapojíte aj do celoeurópskej iniciatívy pod názvom Konferencia o budúcnosti Európy, ktorá pomôže nasmerovať ďalšie dôležité kroky EÚ.   

Naše aktivity v EÚ Fun zóne už tradične doplní aj 5 diskusií Café Európa na témy, ktoré v našej spoločnosti aktuálne rezonujú. 

Diskusnú šnúru Café Európa začneme hneď v stredu 7. júla diskusiou „Máme na to byť európskym centrom kultúry?“ s projektovou manažérkou Trenčín 2026 Luciou Dubačovou, projektovým manažérom Nitra 2026 Mariánom Tesákom, hlavným konzultantom Žilina-Beskydy 2026 Christianom Potironom a riaditeľom Európskeho mesta kultúry Košice 2013 Michalom Hladkým. Vo štvrtok budeme pokračovať diskusiou s názvom „Do lesa bez lesa“ s Ondrejom Kameniarom zo združenia My sme les a s riaditeľkou WWF Slovensko Miroslavou Plassmann. V piatok sa v ďalšej diskusii Café Európa: „Klíma ťa potrebuje“ pozrieme bližšie na túto petičnú iniciatívu, ako aj na to, ako festivaly prispievajú ku klimatickej zmene s hosťami- klimatickým aktivistom a moderátorom Michalom Sabom a zakladateľkou 1. klimatickej konferencie na Slovensku Climate Conference Slovakia a expertkou ÚMS pre komunikáciu klimatickej zmeny Danielou Piršelovou. V sobotňajšej diskusii „Kto bude myslieť za nás?“ s hosťami-  vedcom Vladimírom Šuchom a s profesorkou Máriou Bielikovou zase nahliadneme do sveta umelej inlteligencie. V nedeľu nás čaká záverečná diskusia pod názvom „Bieloruské ostrovy slobody“ s hosťami- filozofom a aktivistom Fedorom Blaščákom a bieloruským dramatikom, filmovým scenáristom, režisérom a novinárom Andrejom Kurejčikom. Všetky diskusie budú začínať o 16:30 hod

Pohoda on the Ground 2021 sa už nezadržateľne blíži a my dúfame, že sa už onedlho s vami stretneme na trenčianskom letisku alebo aspoň online na našom Facebooku!