Zastúpenie na Slovensku

Migrácia a demografická zmena? Prihláste sa na letnú školu JRC-SAS-INGSA

/slovakia/file/jrcsummerschooljpg_skjrc_summer_school.jpg

Prihláste sa na tretiu Letnú školu pre vedcov a tvorcov politík v Senci, ktorú organizujú od 6. do 8. septembra 2017 Spoločné výskumné centrum Európskej komisie (JRC) spolu s Medzinárodnou sieťou pre vedecké poradenstvo (INGSA) a Slovenskou akadémiou vied (SAV).

Date: 
06/09/2017 - 09:00 to 08/09/2017 - 17:00

Témou tohtoročnej letnej školy budú migrácia a demografické zmeny, ktoré sú kľúčovou oblasťou pre budúcnosť Európy. Workshop sa zameria na nástroje a postupy v rámci tvorby politík prostredníctvom dôkazov. Program bude mimoriadne zaujímavý pre vedcov a tvorcov politík, ktorí pracujú v tomto tematickom a regionálnom kontexte.

Pre koho je Letná škola určená?

Letná škola je určená pre vedcov a tvorcov politík, ktorí majú minimálne 2-ročné skúsenosti v oblasti migrácie a demografických zmien, pracujú v strednej a východnej Európe a sú občanmi krajín EÚ a susediacich krajín - Albánsko, Arménsko, Bosna a Hercegovina, Bývalá juhoslovanská republika Macedónsko, Gruzínsko, Kosovo, Moldavsko, Čierna Hora, Srbsko, Turecko, Ukrajina. Záujemcovia by mali ovládať anglický jazyk a zúčastniť sa celého podujatia.

Čo získate?

Získate nové poznatky o tom, ako lepšie integrovať vedecké dôkazy do tvorby politík, ako sa prostredníctvom výskumu môže podporovať tvorba politík, ako lepšie komunikovať či prezentovať informácie a v neposlednom rade aj nové kontakty a skúsenosti.

Registrácia je otvorená do nedele 31. júla 2017 (23:59 SEČ).

Ubytovanie (tri noci), stravovanie a letiskové transfery (z Viedne do Senca a spať) je hradené všetkým účastníkom.

Pre viac informácií o letnej škole JRC-SAS-INGSA "Migrácia a demografická zmena" nájdete tu.