Zastúpenie na Slovensku

Pozvánka na diskusiu „Čo prinesie Slovensku obchodná dohoda so združením Mercosur?“

/slovakia/file/6633178123980096835798316255877568956727296ojpg_sk.

.
.

Počuli ste už o novej obchodnej dohode medzi EÚ a latinskoamerickým združením voľného obchodu Mercosur? Chcete sa o nej dozvedieť viac, či prediskutovať jej očakávané dopady na EÚ a špecificky i na Slovensko.  

Dátum: 
17/10/2019 - 10:00 - 11:30

Pozývame vás na na odbornú diskusiu pod názvom „Čo prinesie Slovensku obchodná dohoda so združením Mercosur?“.

V júni tohto roka sa Európskej komisii a štyrom štátom Latinskej Ameriky združenia Mercosur (Argentína, Brazília, Paraguaj, Uruguaj) podarilo uzavrieť historickú obchodnú dohodu, ktorá upevní strategické a hospodárske partnerstvo a vytvorí významné príležitosti pre udržateľný rast a vznik nových pracovných miest na oboch stranách. Zmluva má zároveň prispieť k lepšej ochrane životného prostredia a chrániť záujmy spotrebiteľov EÚ a citlivé hospodárske odvetvia.

  • Čo je obsahom tejto dohody a jej jednotlivých kapitol?
  • Na akom princípe bude fungovať prístup na trh s poľnohospodárskymi a priemyselnými výrobkami?
  • Čo bude so spotrebiteľskými štandardami?

Na tieto a podobné otázky sa pokúsime odpovedať v odbornej diskusii s podpredsedníčkou vlády a ministerkou pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky, pani Gabrielou Matečnou a hlavnou vyjednávačkou Európskej únie a zástupkyňou generálnej riaditeľky Generálneho riaditeľstva Európskej komisie pre obchod, pani Sandrou Gallinou.

Miesto konania: Európske informačné centrum, Palisády 29, Bratislava 
Čas: 10:00 - 11:30 hod   

Na podujatie je potrebná registrácia do 15. októbra 2019 prostredníctvom formulára, ktorý nájdete tu. Jazykom podujatia bude slovenčina a angličtina so simultánnym tlmočením.  

Po ukončení podujatia bude nasledovať neformálny obed formou bufetu.