Zastúpenie na Slovensku

Deň Európy 2018

/slovakia/file/deneuropy2018banerpng_skden_europy_2018_baner.png

Den Europy
.

Deň Európy je oslavou mieru a jednoty v Európe. V tento deň si pripomíname výročie historickej Schumanovej deklarácie. Robert Schuman, francúzsky minister zahraničných vecí, vo svojom prejave prednesenom v Paríži v roku 1950 navrhol novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám medzi európskymi národmi.

Date: 
04/05/2018 - 09:00 - 09/05/2018 - 22:00

Jeho víziou bolo vytvorenie európskej inštitúcie, ktorej úlohou by bolo riadenie spoločného trhu s uhlím a oceľou. Zmluva, ktorá viedla k vytvoreniu takéhoto orgánu, bola podpísaná o rok neskôr. Návrh Roberta Schumana sa považuje za začiatok budovania toho, čo je dnes Európskou úniou.

Deň Európy oslávime spolu s vami aj my!

Na tejto stránke vás budeme informovať o aktivitách, ktoré pripravujeme pri príležitosti dňa Európy v rámci celého Slovenska

  • Deň Európy v Bratislave - 9. máj 2018

/slovakia/file/malywebbanerpng_skmaly_web_baner.png

Deň Európy 2018
.

Aj tento rok oslávime v Bratislave narodeniny Európskej únie vo veľkom! Počas Dňa Európy na vás nečakajú žiadne oficiality, ale naopak, môžete sa tešiť na deň plný príjemnej atmosféry a zábavného programu pre všetky vekové kategórie.

Na Hlavnom námestí v Bratislave sa počas Dňa Európy môžete tešiť na kapely ako Bratislava Hot Serenaders, Katarína Máliková alebo Says. Na hlavnom pódiu sa taktiež vystriedajú záujmové skupiny s vystúpeniami v slovenčine i v ďalších európskych jazykoch. V rámci sprievodného programu sa môžete ponoriť do kvízov, zmerať si sily v súťažiach a zapojiť sa do kreatívnych aktivít súvisiacich s EÚ a aktuálnym Európskym rokom kultúrneho dedičstva. 
V stánkoch európskych veľvyslanectiev, kultúrnych centier, európskych sietí, ako aj v stánku Zastúpenia Európskej komisie a Informačnej kancelárie Európskeho parlamentu, sa 9. mája 2018 dozviete všetko o členských krajinách Európskej únie i o príležitostiach, ktoré vám EÚ ponúka. A na záver celého dňa vás už tradične čaká prekvapenie v európskom duchu!

Organizátormi Dňa Európy v Bratislave sú Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Európsky parlament - Informačná kancelária na Slovensku. Partnermi podujatia sú Úrad vlády SR, Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky a Bratislava - Magistrát hlavného mesta SR. Mediálni partneri sú RTVS a Rádio_FM.

/slovakia/file/deneua6letakwebpng_skdeneu_a6_letak_web.png

Program Deň Európy 2018
.

Viac informácií o tomto podujatí nájdete tu.

  • Deň Európy v Košiciach - 4. máj 2018

/slovakia/file/deneuropyke2018jpg_skden_europy_ke_2018.jpg

Deň Európy v Košiciach
.

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku aj tento rok pripravujú v spolupráci s mestom Košice symbolické narodeniny Európskej únie – Deň Európy v Košiciach, ktorý oslávime už 4. mája na Hlavnej ulici. Témou tohtoročného Dňa Európy je „Európa v nás“.  

Celodenný program na Hlavnej ulici s pódiom na Dolnej bráne odštartujeme o 9.00 hod. a na svoje si prídu všetky vekové kategórie. Pre Košičanov, ale aj návštevníkov mesta, bude pripravený bohatý program plný zábavy, hudby a interakcie.

Účastníkov podujatia, ale aj náhodných okoloidúcich na Hlavnej ulici v Košiciach určite zaujmú súťaže a hry k téme Európy v nás, interaktívne disciplíny, ale aj hudobné vystúpenia interpretov rôznych štýlov a žánrov. Pripravené sú vedomostné súťaže, v ktorých si návštevníci overia svoje vedomosti o Európskom parlamente a Európskej únii a zabojujú tak o zaujímavé ceny a finálne žrebovanie v tombole.

Svoje zastúpenie bude mať aj Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie so svojimi informačnými stánkami. Tešiť sa tak môžete na množstvo zaujímavých a podstatných informácií o konkrétnych projektoch podporených z prostriedkov Európskej únie, ako aj o ďalších možnostiach využitia týchto zdrojov v kontexte rozvoja jednotlivých oblastí a regiónov Európy. Podporiť nás prídu aj poslanci EP Richard Sulík, Ivan Štefanec a Monika Smolková.

Na pódiu sa dopoludnia v rámci programu „Deň košických škôl“ predstavia so svojimi prezentáciami košické stredné školy, kde tiež popoludní zažijeme v podaní týchto mladých talentovaných ľudí skutočnú „Hubodnú promenádu“. Milovníkov dynamickej živej hudby poteší košická kapela Shamrock Reheads, ktorá prinesie neustále meniace sa rytmy ovplyvnené Írskymi motívmi. Vrcholom celého dňa určite bude koncert skupiny S Hudbou Vesmírnou, ktorí svojimi melodickými skladbami a originálnymi textami určite roztancujú každého návštevníka.

Viac informácií o tomto podujatí nájdete tu.

  • Deň Európy v Prešove - 4. máj 2018

/slovakia/file/deneuropypo2018jpg_skden_europy_po_2018.jpg

Deň Európy v Prešove
.

V Európe oslavujeme spoločné narodeniny 9. mája, ale v Prešove s oslavami začneme s predstihom, už 4. mája 2018 na Hlavnej ulici. Celodenný program odštartujeme o 9.00 hod. a na svoje si prídu všetky vekové kategórie. Pre Prešovčanov, ale aj návštevníkov mesta, bude pripravený bohatý program plný zábavy, hudby a interakcie.

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku tento rok prvýkrát pripravujú v spolupráci s mestom Prešov symbolické narodeniny Európskej únie – Deň Európy v Prešove, ktorý oslávime už 4. mája 2018 na Hlavnej ulici. Témou tohtoročného Dňa Európy je „Európa v nás“.

Účastníkov podujatia, ale aj náhodných okoloidúcich na Hlavnej ulici v Prešove určite zaujmú súťaže a hry k téme Európy v nás, interaktívne disciplíny, ale aj hudobné vystúpenia interpretov rôznych štýlov a žánrov. Pripravené sú vedomostné súťaže, v ktorých si návštevníci overia svoje vedomosti o Európskom parlamente a Európskej únii a zabojujú tak o zaujímavé ceny.

Svoje zastúpenie bude mať aj Kancelária Európskeho parlamentu a Zastúpenie Európskej komisie so svojimi informačnými stánkami. Tešiť sa tak môžete na množstvo zaujímavých a podstatných informácií o konkrétnych projektoch podporených z prostriedkov Európskej únie, ako aj o ďalších možnostiach využitia týchto zdrojov v kontexte rozvoja jednotlivých oblastí a regiónov Európy. Podporiť nás prídu aj poslanci EP Richard Sulík a Ivan Štefanec, s ktorými sa účastníci budú môcť počas dopoludnia osobne porozprávať pri „Rannej káve s poslancom“.

Na pódiu sa dopoludnia predstavia so svojimi prezentáciami prešovské základné, umelecké a stredné školy, ktoré prinesú to najlepšie zo svojich repertoárov. Tešiť sa môžete na tanečné aj hudobné vystúpenia mladých prešovských talentov. Predstavenie plné zábavy, pokusov a zaujímavých poznatkov nám predvedie „Kúzelná Fyzika“.  Celý program vyvrcholí hudobným vystúpením mladej hudobnej formácie POMARANČ a autogramiádou skupiny S Hudbou Vesmírnou. 

Viac informácií o tomto podujatí nájdete tu.