Zastúpenie na Slovensku

Doma v EÚ: virtuálna euroroadshow – diskusie, stand-up aj kultúra

/slovakia/file/doma-v-e%C3%BA_skDoma v EÚ

Doma v EÚ
Doma v EÚ

Už 23. júna 2020 sa uskutoční jedinečná virtuálna euroroadshow Doma v EÚ. Ide o pokračovanie mimoriadne úspešnej série návštev slovenských miest, ktorá sa začala minulý rok pri príležitosti volieb do Európskeho parlamentu. Tento rok sú na rade  ďalšie štyri okresy: Gelnica, Revúca, Vranov nad Topľou a Snina. 

Dátum: 
23/06/2020 - 10:00 - 14:30

Vzhľadom na pandémiu koronavírusu sa prvé dve návštevy uskutočnia virtuálne, prostredníctvom online platformy. 

LIVE PRENOS ONLINE PODUJATIA

„Aj vďaka veľmi pozitívnej spätnej väzbe od ľudí počas vlaňajšej predvolebnej roadshow sme sa rozhodli v našej ceste po slovenských mestách pokračovať. Ľudia v regiónoch naozaj veľmi oceňujú osobné rozhovory a kontakt.  Je to pre nás skvelá príležitosť ukázať im, že Únia nie je len vzdialený Brusel ale ovplyvňuje ich každodenný život. Pevne verím, že aj naša roadshow pomôže občanom si v týchto neľahkých časoch uvedomiť, že Európa je tu pre nich, a že aj vďaka nej môžu pomôcť svojmu regiónu. Preto pozývam všetkých, aby nás sledovali,“ uviedol Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Ako to vlastne bude fungovať?

Prvé podujatie roadshow Doma v EÚ sa bude odohrávať vo virtuálnom štúdiu v Bratislave.  Prostredníctvom platformy www.domaveu.sk budú do diskusie na diaľku zapojení primátori Gelnice a Revúcej, starostovia okolitých obcí a občania, ktorí môžu aktívne klásť otázky. Pozvanie do diskusie prijali aj Vladimír Ledecký, poslanec NR SR a poradca podpredsedníčky vlády pre investície a informatizáciu na Slovensku a Ján Mičovský, minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. 

Roadshow bude pokračovať aj v podobe fyzických návštev v ďalších naplánovaných regiónoch, kde navštívime školy či absolvujeme stretnutia s kľúčovými partnermi. 

Diskutovať sa bude napríklad o tom ako sa Brusel chystá podať pomocnú roku podnikateľom v regiónoch, alebo či  a ako bude v novej situácii fungovať výmenný program Erasmus pre študentov. 

Súčasťou podujatia bude aj kultúrny program. Divákom sa prostredníctvom krátkych videí prihovorí populárna slovenská herečka Zuzana Kronerová, vystúpi stand-up komik Michael Szatmary a nebudú chýbať ani vystúpenia hudobných skupín a regionálnych umelcov. 

Viac informácií o programe nájdete na www.domaveu.sk alebo na Facebooku Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.