Zastúpenie na Slovensku

Dialóg s podpredsedom Európskej komisie Šefčovičom

/slovakia/file/cdilustrakwebjpg-2_skcd_ilustrak_web.jpg

V piatok 5. mája 2017 sa uskutoční v Košiciach diskusia o budúcnosti EÚ a inteligentných mestách s Marošom Šefčovičom, podpredsedom Európskej komisie pre energetickú úniu.

Date: 
05/05/2017 - 10:00 - 11:30

Podujatie je určené pre širokú verejnosť, predovšetkým však pre študentov košických univerzít a účastníkov programu Erasmus+. Tešíme sa na vás 5. mája 2017 od 10:00 do 11:30 v priestoroch Univerzitnej knižnice Technickej univerzity Košiciach, Boženy Němcovej 7.

SLEDUJTE DISKUSIU NAŽIVO:

Ako sa môžu slovenské mestá stať inteligentnými? Aký recept majú európske inteligentné mestá? Ako môžu Košice využiť svoju polohu v blízkosti troch hraníc? Aké smart city potrebujú mladí ľudia? A aká je úloha obyvateľov inteligentných miest a regiónov? Odpovede na tieto otázky budeme hľadať spolu s našimi hosťami. Diskutovať budú:

  • Maroš Šefčovič, podpredseda Európskej komisie pre Energetickú úniu;
  • Monika Smolková, poslankyňa Európskeho parlamentu (SMER-SD / S&D);
  • Ivan Štefanec, poslanec Európskeho parlamentu (EĽS / KDH).

Otázky v priebehu diskusie budete môcť posielať priamo zo svojich mobilných zariadení prostredníctvom www.slido.com a heslo #RDF2017.

Toto podujatie je súčasťou série podobných diskusií prebiehajúcich vo všetkých členských štátoch Európskej únie a má za cieľ poskytnúť priestor občanom vyjadriť svoje postoje tvárou v tvár najvyšším politickým predstaviteľom. Tieto diskusie sú z pohľadu Európskej komisie mimoriadne dôležité pre rozvoj otvoreného dialógu medzi širšou i odbornou verejnosťou a Európskou úniou o témach dotýkajúcich sa občanov.