Zastúpenie na Slovensku

Vzdelávanie

Učitelia a študenti zo Slovenska môžu študovať alebo vyučovať v zahraničí v rámci osobitných programov financovaných EÚ. Od roku 2014 je na tento účel k dispozícii program Erasmus+, do ktorého sa záujemcovia o výmenné pobyty môžu prihlásiť prostredníctvom svojich univerzít.

 

Kútik na vzdelávanie 

Kútik na vzdelávanie

V kútiku na vzdelávanie nájdete množstvo hier, súťaží i kníh s aktivitami, pre žiakov základných a stredných škôl, ako aj veľa učiteľského materiálu pre všetky vekové skupiny a informácie o príležitostiach na nadväzovanie kontaktov s inými školami a učiteľmi v celej EÚ. 

Kútik na vzdelávanie 

 

Kútik pre učiteľov

Ak hľadáte učebné materiály o Európskej únii pre svojich žiakov a študentov, tak potom kútik pre učiteľov je pre vás to správne miesto. Nájdete tu materiály všetkých druhov pre rôzne vekové skupiny.

Ak chcete ukázať žiakom, čo prináša EÚ, ako vznikla, ako funguje, alebo chcete podrobnejšie prebrať rôzne politiky EÚ, nájdete tu množstvo inšpirácie.

Výučbové materiály týkajúce sa EÚ

Detský kútik

EÚ sa rôznymi spôsobmi usiluje zlepšiť náš každodenný život – chráni našu prírodu, zabezpečuje, aby sme mali zdravé potraviny či lacné telefonovanie, bojuje proti trestným činom a nielen to.

EÚ takisto bojuje za zlepšenie života detí a mladých ľudí. V detskom kútiku preto môžu deti spoznať svoje práva, vedieť, čo môžu očakávať od ľudí okolo seba a kedy vyhľadať pomoc.

Detské online hry na tému EÚ

Viac informácií

Politiky a programy EÚ v oblasti vzdelávania