Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • vakcina

  Bezpečné vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pre Európanov

  Bezpečná a účinná vakcína je našou najlepšou šancou, ako koronavírus poraziť a vrátiť sa späť do normálneho života.

  Európska komisia neúnavne pracuje na tom, aby zabezpečila dávky potenciálnych vakcín pre všetkých.

 • Euromýty

  Euromýty

  V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/rekultiv%C3%A1cia-skl%C3%A1dky-v-bo%C5%A1anoch_skrekultivácia skládky v Bošanoch

rekultivácia skládky v Bošanoch
rekultivácia skládky v Bošanoch

Neďaleko obce Bošany nájdete na prvý pohľad peknú prírodu. A predsa ide o miesto, kde bývala v minulosti nebezpečná skládka priemyselného odpadu bez vybudovaného nepriepustného podložia. Toxický odpad sa začal šíriť aj do podzemných vôd. Fabriky zodpovedné za situáciu však v priebehu rokov zanikli, a tak skládka zostala na pleciach obce Bošany.

/slovakia/file/rozmanitos%C5%A5-v-pr%C3%ADrode-na-tanieri-z-farmy-na-st%C3%B4l_skRozmanitosť v prírode a na tanieri: z farmy na stôl

Rozmanitosť v prírode a na tanieri: z farmy na stôl
Rozmanitosť v prírode a na tanieri: z farmy na stôl

Viete, čo je biodiverzita a aké sú následky jej straty pre naše životné prostredie? Prečo by mala byť naša strava pestrá? Ako môže človek, ktorý žije z bežného platu, urobiť pre to, aby podporoval rôznorodosť potravín na svojom tanieri?

Podujatia

/slovakia/file/youth4regions-2021_skYouth4Regions 2021

Youth4Regions 2021
Youth4Regions 2021

Študenti žurnalistiky a mladí novinári sa môžu hlásiť do nového ročníka súťaže programu Youth4Regions. Je to príležitosť získať nové skúsenosti v oblasti žurnalistiky a znalosti o regionálnej politike EÚ.  

Dátum: 
06/04/2021 - 12/07/2021

/slovakia/file/2021-eesc-civil-society-prize_sk2021 EESC Civil Society Prize

2021 EESC Civil Society Prize
© EESC

EHSV odmení päť projektov v oblasti klímy, ktoré preukážu neoceniteľný prínos občianskej spoločnosti k dosiahnutiu klimatickej neutrality. 
 

Dátum: 
24/04/2021 - 30/06/2021