Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Ursula von der Leyenová

  Ursula von der Leyenová predstavila svoj tím

  Zvolená predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová predstavila svoj tím, ako aj novú štruktúru budúcej Európskej komisie. Dezignovaný eurokomisár zo Slovenska  Maroš Šefčovič by mal byť zodpovedný za portfólio medziinštitucionálnych vzťahov a strategického výhľadu.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/dobr%C3%A9-fondy-e%C3%BA-obchvat-bratislava_skDobré fondy EÚ - obchvat Bratislava

Dobré fondy EÚ - obchvat Bratislava
Dobré fondy EÚ - obchvat Bratislava © EÚ

 Vďaka novému bratislavskému obchvatu získame prepojenie diaľnice D4 a rýchlostnej cesty R7, ktoré umožní úplnú obchádzku Bratislavy na ceste do Budapešti či Viedne.

/slovakia/file/road-trip-project-2019_skRoad Trip Project 2019

Road Trip Project 2019
© Road Trip Project 2019

Od 23. augusta do 29. septembra spája projekt Road Trip životy 8 mladých ľudí.  Počas 5-týždňového dobrodružstva spoznajú cestou karavanom vyše 30 regiónov Európy vrátane toho nášho! 

Podujatia

/slovakia/file/edl2019png_sk.

.
.

Viete, že 26. september sa už od roku 2001 slávi ako Európsky deň jazykov?

Dátum: 
13/09/2019 - 26/09/2019

/slovakia/file/sportpng_sksport.png

sport
.

Viac energie, viac sily, viac radosti zo života. Je na čase prestať sa vyhovárať a začať sa hýbať. Po roku opäť prichádza čas byť aktívny a vyraziť si zašportovať. Celý starý kontinent bude v závere septembra v pohybe. Až v 41 krajinách sa od 23. do 30. septembra v duchu hesla #BeActive uskutoční Európsky týždeň športu. Zapoja sa doňho aj viaceré osobnosti nielen zo sveta športu. Počas týždňa je možné objaviť nové aktivity, športové kluby i priateľov, zlepšiť prístup k pohybu i celému životu.

Dátum: 
23/09/2019 - 30/09/2019