Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Deň Európy 2018

  Deň Európy 2018

  Príďte s nami osláviť narodeniny Európskej únie – Deň Európy 2018! Budeme sa na vás tešiť v 3 slovenský mestách – Košiciach, Prešove a Bratislave.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
Investovanie peňazí ©iStock
19/04/2018

V blízkej dobe plánuje Zastúpenie Európskej komisie v SR vyhlásiť výberové konanie na organizáciu komunikačných aktivít pre širokú verejnosť v regiónoch SR. Maximálny rozpočet výberového konania je stanovený na 50.000 EUR (bez DPH). Ak máte záujem byť oslovený v rámci tohto výberového konania, pošlite nám svoj firemný profil spolu s popisom vašich aktivít a kontaktnými údajmi na adresu: comm-rep-sk@ec.europa.eu do 9.5.2018.

Investovanie peňazí ©iStock
18/04/2018

V blízkej dobe plánuje Zastúpenie Európskej komisie v SR vyhlásiť výberové konanie poskytovanie komplexných služieb komunikačnej podpory podujatí a iných aktivít Zastúpenia v záujme maximalizácie využitia existujúcich komunikačných kanálov Zastúpenia (predovšetkým mediálne kanály, sociálne médiá, sieť Europe Direct), vrátane tvorby obsahu medialnej komunikácie Zastúpenia a realizácie komunikačných kampaní, v priebehu mesiacov júl 2018 až jún 2019. Hlavným účelom je maximalizácia mediálneho účinku, zvýšenie vizibility podujatí Zastúpenia, prípadne aj návštev komisárov a iných vysokých predstaviteľov Európskej komisie na Slovensku. Cieľová skupina je tak široká ako aj odborná verejnosť. Maximálny rozpočet výberového konania je stanovený na 35.000 EUR (bez DPH). Ak máte záujem byť oslovený v rámci tohto výberového konania, pošlite nám svoj firemný profil spolu s popisom vašich aktivít a kontaktnými údajmi na adresu: comm-rep-sk@ec.europa.eu do 2.5.2018.

Podujatia
European Social Innovation competition 2018

Ak máte dôvtipné nápady, ktoré môžu zmeniť život spoločnosti a chceli by ste nimi spraviť zo svojho okolia lepšie miesto na život, neváhajte a zapojte sa do súťaže pre inovátorov European Social Innovation competition 2018 s podtitulom RE: THINK LOCAL! 

Dátum:
 • 04/04/2018 to 27/04/2018
Miesto:
.
EU-Australia Leadership Forum

Máte ambíciu stať sa v budúcnosti lídrom? Ak áno, tak tu máme pre vás zaujímavú ponuku. Projekt s názvom EU-Australia Leadership Forum hľadá potencionálnych mladých lídrov, ktorí sa budú môcť zúčastniť od 18. do 22. novembra 2018 v Bruseli Fóra pre budúcich lídrov.

Dátum:
 • 16/04/2018 to 31/05/2018
Miesto:
Brusel, Belgicko