Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Debata o budúcnosti Európy slider

  Diskutujte s nami o budúcnosti Európy

  Ticho nič nevyrieši! Len diskusiou sa posúvame ďalej. Váš názor je dôležitý. Príďte diskutovať o budúcnosti Európskej únie spolu s Európskou komisiou.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
euro bankovky
22/02/2018

Európania vnímajú korupciu ako veľký problém a prekážku v podnikaní, najaktuálnejší prieskum však ukazuje, že situácia sa zlepšuje a optimizmus narastá medzi občanmi aj podnikateľmi.

EU road to Sibiu
14/02/2018

Európska komisia predstavuje viacero praktických krokov, ktoré by mohli zefektívniť prácu Európskej únie a zlepšiť prepojenie medzi lídrami inštitúcií EÚ a občanmi Európy.

Podujatia
fake news konzultácia

Európska komisia spustila 13. novembra 2017 verejnú konzultáciu zameranú na falošné správy a online dezinformácie. 

Dátum:
 • 13/11/2017 to 23/02/2018
Miesto:
.
Euro

Vyjadrite svoj názor na to, v ktorých oblastiach vidíte najväčšiu pridanú hodnotu EÚ a kam by mala Únia investovať viac, aby dosiahla maximálnu návratnosť každého investovaného eura. Verejné konzultácie k rozpočtu EÚ sú otvorené od 10. januára 2018 do 8. marca 2018.

Dátum:
 • 10/01/2018 to 08/03/2018
Miesto:
.