Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • vakcina

  Bezpečné vakcíny proti ochoreniu COVID-19 pre Európanov

  Bezpečná a účinná vakcína je našou najlepšou šancou, ako koronavírus poraziť a vrátiť sa späť do normálneho života.

  Európska komisia neúnavne pracuje na tom, aby zabezpečila dávky potenciálnych vakcín pre všetkých.

 • Euromýty

  Euromýty

  V posledných rokoch v médiách i z úst politikov počuť rôzne poplašné fámy a mýty o EÚ. Táto stránka prináša prehľad tých mýtov o EÚ, ktoré sa vyskytujú najčastejšie. Niektoré sú možno zábavné, pri iných sa možno budete čudovať, čomu všetkému sú ľudia ochotní veriť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/robert-dussey-jutta-urpilainen_skRobert Dussey a Jutta Urpilainen

Robert Dussey a Jutta Urpilainen
Robert Dussey a Jutta Urpilainen

Po dva a pol roku intenzívnych rokovaní sa na obzore črtá dohoda, ktorá nahradí Dohodu z Cotonou. Ako hlavní vyjednávači sme 15. apríla ukončili rokovania, ktoré povedú k podpísaniu novej dohody o pridružení medzi 79 členmi Organizácie afrických, karibských a tichomorských štátov a Európskou úniou.

Komentár Jutty Urpilainen a Profesora Roberta Dusseyho

/slovakia/file/stella-kyriakides_skStella Kyriakides

Stella Kyriakides
Stella Kyriakides

Tempo očkovania v EÚ rastie a každým dňom stúpajú počty očkovaných. Minulý týždeň dostali naše členské doposiaľ najviac bezpečných a účinných vakcín – viac než 34 miliónov dávok. Viac ako 30 % našej dospelej populácie už dostalo prvú dávku. Vďaka neustálemu zvyšovaniu našich výrobných kapacít, ako aj tempa očkovania sa do budúcnosti môžeme pozerať s väčším optimizmom a nádejou. Sme na dobrej ceste k tomu, aby sme v júli dosiahli 70 % zaočkovanosť našej dospelej populácie.

Komentár eurokomisárky Stelly Kyriakides

Podujatia

/slovakia/file/p029570005201-155560sjpg_sk.

.
© Európska únia

Prevádzačstvo migrantov je závažným problémom, ktorý chce EÚ účinne riešiť. Pomôžte vyformovať nový akčný plán EÚ proti prevádzačstvu migrantov i vy a vyjadrite svoj názor a návrhy v novej verejnej konzultácii. 

Dátum: 
19/03/2021 - 14/05/2021

/slovakia/file/p037762-751501sjpg_sk.

.
© Európska únia

Prispejte aj vy svojím názorom či návrhom k zlepšeniu energetickej hospodárnosti budov v Európe. Je tu možnosť urobiť tak prostredníctvom novej verejnej konzultácie Európskej komisie. 

Dátum: 
30/03/2021 - 22/06/2021