Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Kto nevolí, môže držať hubu

  Kto nevolí, môže držať hubu

  Už 25. mája môžeme rozhodnúť o tom, kto nás bude zastupovať v Európskom parlamente. Nedržte hubu a vyjadrite svoj názor v blížiacich sa eurovoľbách.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
HejtEUr
21/05/2019

Nový bloger HejtEUr sa naváža do Európskej únie skutočne netradičným spôsobom. O čo mu ide?

.
20/05/2019

Volebný rok pokračuje! Po prezidentských sú na rade voľby do Európskeho parlamentu. A sú tu už za necelých 5 týždňov! Uskutočnia sa v sobotu 25. mája 2019. Volebné miestnosti budú na Slovensku otvorené už od 7:00 hod až do 22:00 hod.

Podujatia
.

Boli ste už niekedy na festivale Cirkul'art? My už niekoľkokrát a chystáme sa naň aj tento víkend. Od piatka 24. mája bude Informačný stánok Zastúpenia Európskej komisie dotvárať bohatý kolorit festivalu nového cirkusu Cirkul'art v priestoroch Kaštielskeho parku, v Stupave.

Dátum:
 • 24/05/2019 - 26/05/2019
Miesto:
.