Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Pohoda 2018 slider

  Zastavte sa na Pohode v EUrópa stage

  Pozývame vás na ďalší ročník najväčšieho hudobného festivalu Pohoda, ktorý sa uskutoční na trenčianskom letisku od 5. do 7. júla 2018. Okrem kvalitnej hudby vás na ňom čaká atraktívny a bohatý program, ktorý aj tento rok pripravilo Zastúpenie Európskej komisie. 

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
zástava EÚ
18/06/2018

Odmeňme jedinečné iniciatívy občianskej spoločnosti. Téma súťaže na rok 2018 je „Identita, európske hodnoty a európske kultúrne dedičstvo“.

mlady_europan_2018
14/06/2018

V krásnom prostredí Vysokých Tatier sa uskutočnilo finále 13. ročníka vedomostnej súťaže Mladý Európan a celoštátne kolo súťaže Mladý digitálny Európan 2018. Kto zvíťazil tento rok? 

Podujatia
Pohoda 2018

Onedlho tu máme ďalší ročník najväčšieho hudobného festivalu Pohoda a Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku sa ho zúčastní už po 10-krát! V našej EÚ Info zóne vám aj tento rok ponúkneme množstvo súťaží, zábavných hier a kopec užitočných informácií o EÚ.  V EUrópa stage vás na Pohode čaká niekoľko diskusií Café Európa na najaktuálnejšie témy.

Dátum:
 • 05/07/2018 to 07/07/2018
Miesto:
Trenčín