Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Kto nevolí, môže držať hubu

  Kto nevolí, môže držať hubu

  Už 25. mája môžeme rozhodnúť o tom, kto nás bude zastupovať v Európskom parlamente. Nedržte hubu a vyjadrite svoj názor v blížiacich sa eurovoľbách.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
.
20/05/2019

Volebný rok pokračuje! Po prezidentských sú na rade voľby do Európskeho parlamentu. A sú tu už za necelých 5 týždňov! Uskutočnia sa v sobotu 25. mája 2019. Volebné miestnosti budú na Slovensku otvorené už od 7:00 hod až do 22:00 hod.

Bošany
16/05/2019

Ďalším projektom zo série www.dobrefondy.eu je výmena verejného osvetlenia v obci Bošany. Verejné osvetlenie bolo nahradené svetlami s LED technológiou s diaľkovým ovládaním. 

Podujatia
Doma v EÚ

Deň Európy je oslavou mieru a jednoty v Európe. V tento deň si pripomíname výročie historickej Schumanovej deklarácie. Robert Schuman, francúzsky minister zahraničných vecí, vo svojom prejave prednesenom v Paríži v roku 1950 navrhol novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám medzi európskymi národmi.

Dátum:
 • 26/04/2019 - 22/05/2019
Miesto:
Slovensko
Roadshow “Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ“

V rámci okružnej jazdy po Slovensku pod názvom ,,Tentoraz idem voliť - Doma v EÚ" Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku a Kancelária Európskeho parlamentu postupne navštívia 17 okresných a krajských miest. Roadshow sa po prvýkrát predstaví už v piatok 26. apríla 2019 v Martine a skončí 22. mája 2019 v Krupine – presne 3 dni pred eurovoľbami.

Dátum:
 • 26/04/2019 - 22/05/2019
Miesto:
Slovensko