Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Brexit

  Ako sa pripraviť na brexit

  Pokiaľ Spojené kráľovstvo vystúpi z EÚ bez dohody o vystúpení, ktorou by sa zaviedlo prechodné obdobie, bude sa na colné účely považovať za krajinu mimo EÚ od dátumu vystúpenia.
  Ak tak zatiaľ neurobili, podniky v EÚ by sa mali začali pripravovať na túto možnosť.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality

/slovakia/file/roz%C5%A1%C3%ADrenie-vozov%C3%A9ho-parku-elektrobusov-v-bratislave_skrozšírenie vozového parku elektrobusov v Bratislave

rozšírenie vozového parku elektrobusov v Bratislave
rozšírenie vozového parku elektrobusov v Bratislave © EÚ

Elektrický autobus nielen šetrí životné prostredie kvôli výfukovým plynom, ale vďaka tichej prevádzke nespôsobuje v hlavnom meste hlukový smog. Prvé moderné naftové autobusy prišli do Bratislavy už pred 50 rokmi.

/slovakia/file/star%C3%BD-most-v-bratislave_skStarý most v Bratislave

Starý most v Bratislave
Starý most v Bratislave © EÚ

Po bratislavskom Starom moste jazdili električky už pred viac ako sto rokmi. Počas obdobia vojny bol zničený a následne ho opravila sovietska armáda. Až do roku 2010 slúžil iba pre chodcov a bicyklistov, no jeho nosnosť nestačila na električkovú prepravu.

Podujatia

/slovakia/file/eur%C3%B3pska-iniciat%C3%ADva-ob%C4%8Danov_skEurópska iniciatíva občanov

Európska iniciatíva občanov
Európska iniciatíva občanov © EÚ

Chceli by ste sa podeliť o znalosti súvisiace s fungovaním demokracie, ktorú riadia občania? Dňa 21. októbra 2019 sa putovný seminár Európska iniciatíva občanov presúva do Bratislavy. 

Dátum: 
21/10/2019

/slovakia/file/p034522003601-25877jpg_sk.

.
.

Zaujíma vás ako slovenskí politickí lídri zohľadnia veľké európske otázky vo volebných programoch svojich strán? Čo ponúknu voličom vo februárových voľbách? Pozývame vás na pútavú diskusiu čelných predstaviteľov slovenských politických strán už 29. októbra 2019.    

Dátum: 
29/10/2019