Zastúpenie na Slovensku

Domovská stránka

 • Michal Miadok

  Zoznámte sa s európskymi bežnými hrdinami

  Tisíce obyvateľov z rôznych európskych krajín spolupracujú na zaistení bezpečnosti pre vás a vašu rodinu. Netúžia po uznaní, len si robia spoju prácu. EÚ týchto ľudí každý deň podporuje, spája a umožňuje ich cezhraničnú spoluprácu pri našej ochrane. Zoznámte sa so svojimi miestnymi hrdinami.

 • Ekonomika

  Hospodárska kríza a kríza v eurozóne jasne ukázali, že  Európskej únií v minulosti chýbalo viac aktuálnych a presných informácií  o hospodárení a makroekonomických nerovnováhach v  jednotlivých členských štátoch. Takéto informácie umožňujú EÚ pružnejšie  reagovať na výkyvy svetovej ekonomiky a predchádzať problémom ešte predtým než vzniknú.

 • Kontakt

  Európska komisia je na Slovensku zastúpená prostredníctvom miestnej kancelárie so sídlom vBratislave.

 • Café Európa

  Café Európa je ideálnym priestorom na diskusiu o témach, ktoré sa týkajú jednotlivca, ale majú Európsky rozmer. Café Európa debaty sú určené pre širokú verejnosť a ich cieľom je zvýšiť povedomie a podporiť spoločenskú diskusiu na vybrané otázky týkajúce sa EÚ a jej členských štátov.

Aktuality
obec Osturňa v Zamagurí
21/03/2019

Pamätáte si, ako niekedy vyzerala cesta do dedinky Osturňa na rázovitom Zamagurí neďaleko Vysokých Tatier? Asi si to viete živo predstaviť! 

Investovanie peňazí ©iStock
20/03/2019

V blízkej dobe plánuje Zastúpenie Európskej komisie v SR (ZEK) vyhlásiť cez vestník Európskej únie výberové konanie: Poskytovanie mediálnych poradenských služieb: asistencia a podpora pre tlač a médiá súvisiace s komunikáciou Zastúpeniu Európskej komisie v Slovenskej republike (ref. PO/2019-03 BRA). Ide o rámcový kontrakt na dobu 4 roky. Maximálny rozpočet výberového konania je stanovený na 160.000 EUR (bez DPH)/40.000 EUR na rok. Tento oznam má informatívny charakter a nie je výzvou na predkladanie ponúk. Viac informácii zverejníme už čoskoro.

Podujatia
.

Európska komisia spustila začiatkom januára 2019 verejnú konzultáciu s cieľom zhromaždiť informácie o vplyve pravidiel EÚ, ktoré sa týkajú rovnakého odmeňovania. 

Dátum:
 • 11/01/2019 - 04/04/2019
Miesto:
.
.

26. marca 2019 sa od 10:00 hod bude v priestoroch Európskeho informačného centra v Bratislave konať zaujímavé podujatie - EURACTIV Stakeholder Workshop na tému blížiacich sa európskych volieb.

Dátum:
 • 26/03/2019
Miesto:
.