Success Stories

The most recent success stories from EU-funded Research and Innovation

Countries
Countries
  Algeria
  Argentina
  Australia
  Austria
  Bangladesh
  Belarus
  Belgium
  Benin
  Bolivia
  Bosnia and Herzegovina
  Brazil
  Bulgaria
  Burkina Faso
  Cambodia
  Cameroon
  Canada
  Cape Verde
  Chile
  China
  Colombia
  Costa Rica
  Croatia
  Cyprus
  Czechia
  Denmark
  Ecuador
  Egypt
  Estonia
  Ethiopia
  Faroe Islands
  Finland
  France
  French Polynesia
  Georgia

Countries
Countries
  Algeria
  Argentina
  Australia
  Austria
  Bangladesh
  Belarus
  Belgium
  Benin
  Bolivia
  Bosnia and Herzegovina
  Brazil
  Bulgaria
  Burkina Faso
  Cambodia
  Cameroon
  Canada
  Cape Verde
  Chile
  China
  Colombia
  Costa Rica
  Croatia
  Cyprus
  Czechia
  Denmark
  Ecuador
  Egypt
  Estonia
  Ethiopia
  Faroe Islands
  Finland
  France
  French Polynesia
  Georgia


Success stories in other languages

Polish


Results: 1-10 of 16  Page(s) 1 of 2  Next >> 

Tick (check) box to add article to PDF "basket"


Photo of article Poznać tajemnice czarnych dziur

Jaką rolę odgrywają ogromne czarne dziury w ewolucji galaktyki? Zespół finansowanego przez UE projektu postanowił odpowiedzieć na to pytanie, wykorzystując zaawansowane teleskopy rentgenowskie, by bliżej przyjrzeć się tym tajemniczym ciałom niebieskim. Ich ustalenia w ogromnym stopniu poszerzają naszą wiedzę na temat wszechświata.

Published: 1 December 2020


Photo of article Inteligentniejsze podejście do kwestii cyberbezpieczeństwa

Bezpieczeństwo w sieci (inaczej „cyberbezpieczeństwo”) to jedna z najważniejszych kwestii, które firmy muszą brać dziś pod uwagę. Większość dostępnych obecnie rozwiązań jest jednak droga i nieskuteczna. Aby to zmienić i chronić firmy – a w efekcie także obywateli – finansowany przez UE projekt proponuje nowe podejście uwzględniające dostęp do informacji przez media społecznościowe, blogi itp.

Published: 24 November 2020


Photo of article Rozwój biogospodarki na obszarach wiejskich w Europie

Po zakończeniu zbiorów wiele budynków rolniczych nie jest wykorzystywanych do żadnych celów. Mogą jednak stać się fabrykami bioproduktów, dzięki czemu będą używane przez cały rok, przynosząc dodatkowe zyski rolnikom i sektorowi rolnemu. Aby to umożliwić, zespół unijnego projektu AGROinLOG opracował serię różnych bioproduktów, które mogłyby być wytwarzane przez gospodarstwa poza sezonem.

Published: 18 November 2020


Photo of article Razem jesteśmy silniejsi – skoordynowane działania przeciwko pandemiom

Środowisko naukowe ma być gotowe na nowe choroby i błyskawicznie na nie reagować, finansując działania badawcze i rozwojowe. Realizacja tego założenia w praktyce wymaga jednak niezawodnego i przede wszystkim skoordynowanego wsparcia organizacji finansujących. Celem finansowanej przez UE globalnej sieci GloPID-R jest dopilnowanie, by walka z pandemiami była skuteczna, szybka i sprawiedliwa.

Published: 11 November 2020


Photo of article Sprawniejsza proteza ręki

Utrata ręki prowadzi do niepełnosprawności, co wiąże się z pogorszeniem jakości życia, mniejszą niezależnością i mobilnością. Protezy ręki dostępne obecnie na rynku zapewniają jedynie szczątkowe czucie i ograniczony zakres ruchu. Dzięki finansowanemu przez UE projektowi, w ramach którego powstają narzędzia do budowy bardziej naturalnej protezy ręki, ten stan rzeczy może się już wkrótce zmienić.

Published: 5 November 2020


Photo of article Dzielenie się kluczowymi danymi pomaga w walce z pandemią

W ramach finansowanego ze środków UE projektu opracowywano innowacyjne techniki wykrywania i wymiany informacji o ogniskach chorób zakaźnych. Metody te będą stosowane w przyszłości w celu poprawy reakcji systemów opieki zdrowotnej na pandemie. Niektóre z narzędzi opracowanych w ramach projektu są dalej rozwijane, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19.

Published: 21 October 2020


Photo of article Projekt COMPROP demaskuje propagandę polityczną

Jeden z finansowanych przez UE projektów zdobywa coraz większy rozgłos dzięki swoim badaniom nad dezinformacją i propagandą polityczną w mediach społecznościowych. Jego rezultaty są dziś wyjątkowo przydatne, ponieważ żyjemy w czasach, w których fałszywe informacje błyskawicznie rozprzestrzeniają się w internecie, zagrażając podstawowym wartościom, na których opierają się nasze demokracje.

Published: 14 October 2020


Photo of article Nowe sposoby na zwiększanie pogłowia owiec i opłacalności ich hodowli w Europie

Wydajność chowu owiec w Europie spada, co oznacza, że importujemy więcej baraniny niż kiedykolwiek w historii. Z tego powodu zespół finansowanego przez UE projektu skupia największych europejskich producentów owiec, by wspólnie opracowywać nowe rozwiązania i najlepsze praktyki, które zapewnią europejskim hodowcom wzrost wydajności i opłacalności hodowli, co przełoży się na korzyści dla konsumentów.

Published: 21 September 2020


Photo of article Roboty wodne do monitorowania wpływu zmian klimatycznych na weneckie laguny

Zmiany klimatu, zanieczyszczenia, masowa turystyka i gatunki inwazyjne sieją spustoszenie na dużych obszarach laguny, takich jak Wenecja. W finansowanym przez UE projekcie wykorzystano rój autonomicznych robotów, by monitorować i łagodzić wpływ tych zmian na środowisko wodne. Dzięki niemu badacze mogą zebrać jednocześnie wiele danych z różnych miejsc, co pomoże w walce ze skutkami zmian klimatu.

Published: 15 September 2020


Photo of article Zautomatyzowany zbiór szparagów obniża koszty i poprawia jakość plonów

Zbiór białych szparagów opiera się w dużej mierze na pracy robotników, zwiększając koszty ponoszone przez rolników. Uczestnicy pewnego unijnego projektu zaprojektowali i zbudowali zautomatyzowane narzędzie, zbierające wyłącznie dojrzałe szparagi bez uszkadzania upraw, zapewniające rolnikom oszczędności, poprawiające jakość zbiorów i eliminujące konieczność wykonywania żmudnej pracy.

Published: 8 September 2020Results: 1-10 of 16  Page(s) 1 of 2  Next >> 

Convert article(s) to PDF

No article selected
loading