Panorama 72: Vyhliadky Maďarska na jasnejšiu budúcnosť

Ďalšie nástroje

 

Jarné vydanie časopisu Panorama, ktoré je už k dispozícii na stiahnutie, ponúka exkluzívny rozhovor s komisárkou pre súdržnosť a reformy Elisou Ferreirovou. V rozsiahlej debate sa delí o svoje skúsenosti z minulosti a priority do budúcnosti.

Z krajín sa tentokrát zameriavame na Maďarsko. Nájdete tu široký výber projektov, ale aj rozhovor s maďarským ministrom pre inováciu a technológie Lászlóm Palkovicsom, ktorý približuje plány krajiny na zvýšenie konkurencieschopnosti. V našom ďalšom hlavnom článku predstavujeme úspešné projekty financované v rámci programu Interreg, keďže tento rok si pripomíname jeho 30. výročie.

Posvietili sme si aj na aktuálnu komunikačnú kampaň „Čo prináša EÚ regiónom“, vyspovedali sme vedúceho tímu pilotného opatrenia na budovanie administratívnych kapacít Kostasa Raftopoulosa a hodnotili sme úspešnosť iniciatívy EÚ Catching-Up Regions.

V rubrike Vašimi slovami uvádzame príspevok z regiónu Baltského mora a naša novinárka programu Youth4Regions nás informuje o Fóre miest, ktoré sa nedávno uskutočnilo v Porte. V časti zameranej na projekty navštívime Česko, Chorvátsko, Srbsko, Estónsko a Nemecko.

Publications