European Commission logo
csČeština

Projects Database

Search Results

Projects |
Druhá etapa projektu rekonstrukce železniční stanice v Olomouci byla dokončena

Závěrečná etapa dvoufázového projektu rekonstrukce železniční stanice v Olomouci v regionu Střední Morava v České republice byla realizována s finanční podporou Evropské unie. Po určení oblastí, v nichž jsou nutná zlepšení, došlo mimo jiné k modernizaci uspořádání nástupišť a zpřístupnění stanice pro cestující se sníženou pohyblivostí.

  en
Projects |
Cyklistická trasa v Tatrách nabízí přístup k přírodě i kultuře

Polsko a Slovensko společnými silami vybudovaly 60 km cyklostezek a související infrastrukturu v regionu kolem Tater. Jedná se vlastně o druhou etapu širšího plánu, který umožňuje vytvoření souboru více než 250 km cyklostezek, z nichž některé lze využívat i pro lyžování a běh. Cílem je dosáhnout toho, aby byl tento překrásný region a jeho kulturní bohatství přístupnější pro místní obyvatele i pro turisty.

  en | pl
Projects |
Nové elektrické vlaky na jižní Moravě

Projekt zahrnuje nákup 36 elektrických vlaků s celkem 10 140 místy k sezení a maximální rychlostí 160 km/h pro osobní železniční dopravu v Jihomoravském kraji. Vlaky budou jezdit po 47km trati 260 mezi Letovicemi a Brnem, 24km trati 300 mezi Brnem a Křenovicemi a dvou úsecích trati 250: 63km úseku Křižanov–Brno a 59km úseku Brno–Břeclav.

  en
Projects |
Modernizace železniční tratě Sudoměřice – Votice v Česku

Nová, 17 km dlouhá dvoukolejná železnice nahradí jednokolejnou trať mezi Sudoměřicemi u Tábora a Voticemi. Spolu s vybudováním moderní infrastruktury to umožní průjezd dálkových, vysokorychlostních vlaků a většího množství nákladních a regionálních vlaků.

  en