Nagrody REGIO Stars

REGIOSTARS to nagrody przyznawane w Europie za najbardziej innowacyjne projekty regionalne.

Inne narzędzia

 

Aktualności

W Brukseli ogłoszono zwycięzców corocznego konkursu REGIOSTARS, wyróżniającego wybitne projekty w obszarze polityki spójności. A zwycięzcy to: 

W kategorii „wspieranie transformacji cyfrowej” (kategoria 1) nagroda trafiła do Energy Cells GR, projektu realizowanego w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy Niemcami, Belgią, Francją i Luksemburgiem dotyczącego zrównoważonego zużycia energii oraz innowacyjnej produkcji energii odnawialnej w Wielkim Regionie.

CobBauge, projekt z Francji i Wielkiej Brytanii otrzymał nagrodę w kategorii „łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury” (kategoria 2) za stworzenie materiału budowlanego z wykorzystaniem ziemi i włókien.

Nagroda w kategorii „zwalczanie nierówności i ubóstwa” (kategoria 3) trafiła do Good Support, platformy internetowej z Polski, która umożliwia dostęp mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego do lokalnych usług społecznych.

Climate Active Neighbourhoods (CAN), wspólny projekt Belgii, Francji, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii, otrzymał nagrodę w kategorii 4 „budowanie miast odpornych na zmianę klimatu”. Promuje on lokalne strategie zwiększania wydajności energetycznej dla gospodarstw domowych na ubogich obszarach miejskich.

W kategorii „modernizacja służby zdrowia” (kategoria 5) nagrodę otrzymało Orsi Academy, centrum szkoleń i wiedzy specjalistycznej z Belgii w dziedzinie nowych technik wykorzystywanych w małoinwazyjnych operacjach oraz chirurgii robotycznej.

Nagrodę publiczności otrzymał projekt CityWalk z programu Interreg Programme Danube, który pomaga miastom regionu Dunaju stać się bardziej przyjaznymi dla pieszych.

Nagrody REGIO Stars

Więcej wiadomości

Kategoria 1 - wspieranie transformacji cyfrowej

Energy Cells GR  

Kategoria 2 - łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastrukturyłączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury

CobBauge  

Kategoria 3 - zwalczanie nierówności i ubóstwa

Good support  

Kategoria 4 - budowanie miast odpornych na zmianę klimatu

Climate Active Neighbourhoods (CAN)  

Kategoria 5 - modernizacja służby zdrowia

Orsi Academy  

Głosowanie publiczne

CityWalk  

Kliknij w przycisk „Lubię to” i zagłosuj na wybrany przez siebie projekt spośród 24 finalistów konkursu REGIOSTARS!

Projekt z największą ilością głosów otrzyma nagrodę publiczności. Głosować można od 9 lipca do północy 9 września.
Dowiedz się więcej o nagrodzie publiczności.Kategoria 1 - wspieranie transformacji cyfrowej

Energy Cells GR  
Digital Library Librarium  
Connect Innovation  
Open data in the Stockholm region  


Kategoria 2 - łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastrukturyłączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury

Los_Dama!  
CobBauge  
Le réseau de chaleur Amiens Energies  
Capture  
Ecomare  


Kategoria 3 - zwalczanie nierówności i ubóstwa

EUMINT  
WISE Project  
Jacob@Ccess  
Prevention of homelessness  
Good support  


Kategoria 4 - budowanie miast odpornych na zmianę klimatu

CityWalk  
Climate Active Neighbourhoods (CAN)  
Ranta  
Living Labs Brussels Retrofit  
R-Sol-E  


Kategoria 5 - modernizacja służby zdrowia

eMen  
Cross border Community Paramedic Project  
Oulu Sote Labs  
Effic’Asthme  
Orsi Academy  

Każdego roku Komisja Europejska nagradza projekty finansowane z unijnych funduszy, które wyróżniają się wysokim poziomem doskonałości i proponują nowe podejścia do rozwoju regionalnego. Zakwalifikowane projekty zajmują centralne miejsce w unijnych działaniach komunikacyjnych, aby dzięki temu mogły stać się inspiracją dla pozostałych regionów i kierowników projektów z całej Europy.

Kategorie tematyczne

Nagrody REGIOSTARS przyznawane są w pięciu kategoriach tematycznych: 1) inteligentny, 2) trwały, 3) sprzyjający włączeniu społecznemu wzrost gospodarczy, 4) rozwój obszarów miejskich oraz 5) temat roku.

Tegoroczna edycja konkursu REGIOSTARS jest poświęcona pięciu obszarom uznawanym za kluczowe z punktu widzenia przyszłości unijnej polityki regionalnej:

  • wspieranie transformacji cyfrowej,
  • łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury,
  • zwalczanie nierówności i ubóstwa,
  • budowanie miast odpornych na zmianę klimatu,
  • modernizacja służby zdrowia.

Zgłoszone projekty zostaną ocenione przez jury złożone z czołowych przedstawicieli środowisk akademickich, których zadaniem będzie ogłoszenie zwycięzców.

Dodatkowo każdy obywatel będzie mógł zagłosować na wybrany przez siebie projekt za pośrednictwem internetu. Wyłoniony tą drogą zwycięzca otrzyma nagrodę publiczności.

Więcej szczegółów na temat kategorii konkursowych można znaleźć w  Poradniku dla uczestników PDF en.

Jak zgłosić projekt?

W Poradniku dla uczestników znajdują się wszystkie niezbędne informacje i wskazówki, dzięki którym właśnie Twój projekt może zwyciężyć. Poradnik zawiera nie tylko szczegółowy opis tegorocznych kategorii konkursowych oraz kryteriów kwalifikowalności i przyznawania nagród, ale również praktyczny przewodnik, który pomoże każdemu uczestnikowi przejść przez wszystkie etapy konkursu.

Nabór zgłoszeń za pośrednictwem platformy internetowej rozpocznie się 19 lutego i potrwa do 9 maja 2019 r.

W październiku 2019 r. w Brukseli odbędzie się uroczysta ceremonia REGIOSTARS, podczas której zostaną wręczone nagrody w pięciu kategoriach tematycznych oraz nagroda publiczności.

Do tegorocznej edycji konkursu REGIOSTARS, w którym co roku nagradzane są projekty wyróżniające się wysokim poziomem doskonałości i proponujące nowe podejścia do rozwoju regionalnego, wpłynęło 199 zgłoszeń. Z dumą prezentujemy je wszystkie. 
Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w Przewodniku dla uczestników 
Już teraz kibicuj swoim ulubionym projektom! Pokaż jurorom, który projekt jest według Ciebie najlepszy! Wygraj dla zespołu projektu wyjazd do Brukseli na ceremonię rozdania nagród REGIOSTARS 2019, która odbędzie się 9 października. Niezależne jury wybierze do 5 finalistów z każdej kategorii i ogłosi ich listę 9 lipca. Głosy oddawane na projekty po tym dniu będą nadal trafiać na konto finalistów, którzy będą mieli szansę zdobyć nagrodę publiczności.
Poznaj projekty, wybierając jedną z kategorii.

Materiały archiwalne