Grunt pod światowej klasy obiekt sportowo-rozrywkowy przygotowany

W ramach tego niezwykłego projektu powstanie nowa hala sportowa i widowiskowa, która pomieści 13 tys. widzów, promując miasto na gospodarza wydarzeń dużego formatu.

Inne narzędzia

 

Dzięki hali widowiskowej, a także pozostałym zaplanowanym inwestycjom, z uwzględnieniem stadionu piłkarskiego, obiekt ten stanie się jednym z największych ośrodków rozrywki w regionie.

Ambitne plany poprowadzą miasto ku nowej przyszłości

Ten konkretny projekt, „Etap I: Hala widowiskowa”, to część dużej inwestycji o nazwie „Program wykorzystania obszarów rekreacyjnych Łodzi w celu stworzenia Regionalnego Centrum Rekreacyjno-Sportowo-Konferencyjnego”. Za nadzorowanie budowy odpowiadają władze miasta Łódź, które ostatecznie zostanie właścicielem obiektu, jednak zarządzaniem zajmie się firma wytypowana w procesie zamówienia publicznego.

Miasto ma także w planach zagospodarowanie terenów sąsiadujących z obiektem, zwłaszcza stadionu piłkarskiego (Etap II), ogrodu botanicznego, ogrodu zoologicznego, parku wodnego oraz pobliskich parków miejskich. Łącznie obiekty te stanowić mają jeden z największych ośrodków tego rodzaju w regionie. Przewiduje się, że po ukończeniu budowy i otwarciu obiektu pomieści on 500 tys. widzów, a na jego terenie każdego roku będzie można zorganizować 58 wydarzeń sportowych i kulturalnych. Przewiduje się także, że budowa nowych obiektów wzmocni pozycję miasta jako nowoczesnego, atrakcyjnego punktu docelowego.

Mnóstwo miejsca dla każdego

Dysponując łączną liczbą miejsc dla 13 tys. widzów, miasto zwiększy swoje możliwości prowadzenia wydarzeń o skali międzynarodowej. Powierzchnia całkowita obiektu zajmie 27 550 m2, z czego 25 893 m2 będzie stanowić przestrzeń użytkową (są to dane szacunkowe). W celu stworzenia przyjemnych, zdrowych i odprężających warunków przewidziano także zagospodarowanie terenów zielonych o powierzchni 5 020 m2.

Kolejną korzyścią wynikającą z tego projektu jest zatrudnienie. Na etapach początkowych projektu powstanie łącznie 150 miejsc pracy, każde na okres dziewięciu miesięcy. Po tym etapie powstanie 30 kolejnych miejsc pracy, każde z możliwością obsadzenia na okres pięciu lat.

Data projektu

24/03/2011