EU in my Region

Inne narzędzia

 

Konkurs fotograficzny

Konkurs fotograficzny #EUinMyRegion 2018 – przedstawiamy 30 zwycięzców

Gratulujemy 30 zwycięzcom konkursu fotograficznego „Europa w moim regionie 2018”. Oto oni:

Florian Juritsch (Austria), Fabrice Serodes (Belgia), Lyubomila Dimitrova (Bułgaria), Emmanuel Lemaignen, Loic Bel, Adrien Staquet oraz Fabrice Menier (Francja), Michael Lamla (Niemcy), Michail Amoiridis (Grecja), Carmela Gioia, Filippo Cioffi, Giovanni Sogari, Giuseppe Pignotti oraz Margherita Maggi (Włochy), Aigars Ievins (Łotwa), Bob Simon (Luksemburg), Bram Gesink (Holandia), Adrian Krać, Andrzej Kurzyński, Karolina Nawrot, Zane Šime oraz Michał Szkudlarek (Polska), Eduardo Pedro Ventura oraz Hugo Alexandre dos Santos Couto (Portugalia), Maria Gabriela Riglea oraz Vasile Stoica (Rumunia), Marek Včelka, Susanna Včelková oraz Patrik Václavik (Słowacja), Sophie Pedroso (Hiszpania).

Spośród 530 nadesłanych zdjęć – na podstawie ich walorów estetycznych, kreatywności i związku z tematem konkursu – jury konkursowe dokonało wyboru 30 zwycięskich ujęć.

Zwycięskie prace złożą się na mobilną wystawę, która będzie prezentowana w całej Europie. Otwarcie wystawy odbędzie się w Brukseli podczas Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast w październiku.

Celem konkursu trwającego od maja do sierpnia jest zachęcanie obywateli do zapoznawania się z projektami finansowanymi przez Unię Europejską w ich okolicach i do fotografowania ich z jak najlepszej strony. Począwszy od pierwszej edycji, która odbyła się w 2012 roku, w konkursie wzięło dotychczas udział kilka tysięcy obywateli, co uczyniło go jedną z inicjatyw przewodnich.