Fundusze europejskie na międzynarodowym festiwalu filmowym EnergaCAMERIMAGE

Inne narzędzia

 
19/11/2020

Międzynarodowy Festiwal Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych „EnergaCAMERIMAGE jest największym i najbardziej znanym międzynarodowym festiwalem poświęconym sztuce autorów zdjęć filmowych, który odbywa się co roku w Polsce. W dniach 14-21 listopada w Toruniu ma miejsce 28 edycja tego międzynarodowego święta kina, w tym roku ze względu na pandemię COVOD-19, festiwal odbywa się w całości online.

Przez wile lat festiwal gromadził wielkie gwiazdy kina z całego świata takiej jak Quentin Tarantino, Edward Norton, Richard Gere, David Lynch, Danny DeVito, Keanu Reeves czy Bill Murray. W odróżnieniu od innych festiwali, EnergaCAMERIMAGE skupia się przede wszystkim na walorach obrazu filmowego i na pracy operatorów zdjęć filmowych. Festiwal jest ucztą dla kinomanów, a przy okazji promocją regionu Kujawsko-Pomorskiego.  

W związku z wyjątkowością festiwalu i jego wpływem na rozwój kulturalny, społeczny i gospodarczy regionu, Festiwal od lat uzyskuje dofinansowanie z funduszy europejskich, wobec tego fundusze europejskie zarządzane przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego są jednym z głównych partnerów tego renomowanego festiwalu.

EnergaCAMERIMAGE obejmuje nie tylko pokaz wspaniałych filmów fabularnych autorstwa wybitnych twórców, ale to także pokaz filmów promujących fundusze europejskie w Polsce. W ramach tegorocznego Festiwalu odbyła się 11 edycja konkursu na najlepszy spot reklamowy funduszy europejskich.

W tym roku do konkursu instytucje zarządzające z 13 województw (dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, mazowieckie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, podlaskie, pomorskie, świętokrzyskie, warmińsko-mazurskie) oraz Ministerstwo zgłosiło 25 filmów. Jury konkursu wybierało w dwóch kategoriach: najlepszy klip reklamowy funduszy europejskich oraz najlepszy klip reklamujący wsparcie UE w walce z pandemią COVID-19.

W tym roku walka o statuetkę EnergaCAMERIMAGE była bardzo wyrównana. Wszystkie filmy cechowały się wysokim standardem wykonania, a także pomysłowością. 

W kategorii film promujący wsparcie UE w walce z COVID-19 wygrał: 

Nagroda główna: Spot Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego „Wirusa nie ma!”. Spot nie tylko charakteryzuje się dobrej jakości wykonaniem, ale także wyraźnie pokazuje wsparcie funduszy europejskich. Jury doceniło także oryginalne podejście do promocji funduszy UE, a także walor informacyjny i edukacyjny spotu.

 

W kategorii film promujący fundusze europejskie wygrali:

W kategorii do 3 minut:

Nagroda główna: Spot Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, „Matka, kijek i szmatka”. Film cechuje się wysoką jakością wykonania i oryginalnym odniesieniem do funduszy europejskich.  

Wyróżnienie: Spot Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego, „Podkarpackie to Ty” został wyróżniony ze względu na wysoką jakość wykonania.

 

W kategorii spotów do 45 sekund:

Nagroda główna: Spot Kujawsko-Pomorskiego Funduszu Rozwoju „KPFR - DUŻE WSPARCIE DLA MAŁYCH FIRM.” został nagrodzony ze względu na wysoką jakość wykonania i oryginalny pomysł.

Wyróżnienie: Spot Departamentu Programów Ponadregionalnych (DPP), Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej „Cash Life Balans”, został wyróżniony ze względu na wysoki standard wykonania.   

Gratulujemy zwycięzcom, życzymy miłego oglądania. 

Aktualności