Polityka spójności: Komisja ogłasza zwycięzców nagród REGIOSTARS 2019

Inne narzędzia

 
09/10/2019

W Brukseli ogłoszono zwycięzców corocznego konkursu REGIOSTARS, wyróżniającego wybitne projekty w obszarze polityki spójności. A zwycięzcy to: 

W kategorii „wspieranie transformacji cyfrowej” (kategoria 1) nagroda trafiła do Energy Cells GR, projektu realizowanego w ramach współpracy transgranicznej pomiędzy Niemcami, Belgią, Francją i Luksemburgiem dotyczącego zrównoważonego zużycia energii oraz innowacyjnej produkcji energii odnawialnej w Wielkim Regionie.

CobBauge, projekt z Francji i Wielkiej Brytanii otrzymał nagrodę w kategorii „łączenie zielonej, niebieskiej i szarej infrastruktury” (kategoria 2) za stworzenie materiału budowlanego z wykorzystaniem ziemi i włókien.

Nagroda w kategorii „zwalczanie nierówności i ubóstwa” (kategoria 3) trafiła do Good Support, platformy internetowej z Polski, która umożliwia dostęp mieszkańcom województwa zachodniopomorskiego do lokalnych usług społecznych.

Climate Active Neighbourhoods (CAN), wspólny projekt Belgii, Francji, Niemiec, Holandii i Wielkiej Brytanii, otrzymał nagrodę w kategorii 4 „budowanie miast odpornych na zmianę klimatu”. Promuje on lokalne strategie zwiększania wydajności energetycznej dla gospodarstw domowych na ubogich obszarach miejskich.

W kategorii „modernizacja służby zdrowia” (kategoria 5) nagrodę otrzymało Orsi Academy, centrum szkoleń i wiedzy specjalistycznej z Belgii w dziedzinie nowych technik wykorzystywanych w małoinwazyjnych operacjach oraz chirurgii robotycznej.

Nagrodę publiczności otrzymał projekt CityWalk z programu Interreg Programme Danube, który pomaga miastom regionu Dunaju stać się bardziej przyjaznymi dla pieszych.

Nagrody REGIO Stars

Aktualności