Panorama 70: Inteligentne działania pobudzają duński biznes

Inne narzędzia

 
Available languages : Bulgarian Czech Danish German Estonian Greek English Spanish French Croatian Italian Latvian Lithuanian Hungarian Dutch Polish Portuguese Romanian Slovak Slovenian Finnish Swedish
Period :
Date : 10/10/2019

Jesienne wydanie magazynu Panorama jest już dostępne online. Opisujemy w nim liczne osiągnięcia, które zostały ogłoszone podczas tegorocznego Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast.

Są to między innymi wnioski z opublikowanego niedawno indeksu konkurencyjności regionalnej, jak również wyniki badania Eurobarometru dotyczącego świadomości społecznej i uznania dla polityki regionalnej. Przedstawiamy także wszystkich finalistów i ujawniamy zwycięzców tegorocznych nagród RegioStars, przyznawanych za najbardziej innowacyjne projekty współfinansowane ze środków UE.

Tym razem koncentrujemy się na Danii, która powołała niedawno nowy Duński Zarząd ds. Rozwoju Biznesu, mający zajmować się funduszami spójności. W udzielonym nam wywiadzie wiceprezes zarządu Sigmund Lubanski wyjaśnia, co oznaczają te zmiany. W magazynie opisujemy również ostatnie udane duńskie projekty.

W sekcji poświęconej ocenie przedstawiamy raport z 8. konferencji ewaluacyjnej i oceniamy kluczowe wyniki prac Europejskiego Funduszu Solidarności w ciągu ostatnich 15 lat. Informujemy również o negocjacjach dotyczących unijnego budżetu na następny okres finansowania oraz o tym, jak Portugalia ocenia i dostosowuje strategię inteligentnej specjalizacji.

W sekcji „Waszym zdaniem” przedstawiamy udział Dolnej Saksonii, a także opinie młodych ludzi o doświadczeniach związanych z konkursem dla młodych dziennikarzy, Youth4Regions. Dział projektów odwiedza tym razem Włochy, Hiszpanię i Europę Środkową.

Publications